Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи нараховується ЄСВ на дохід, який фізособа отримала за межами території України?

08.11.2023 21 0 0

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків інформує, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) платниками ЄСВ є роботодавці – юрособи та фізособи-підприємці, зокрема ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (далі – ЦПД) (крім ЦПД, укладеного з фізособою-підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань).

Ураховуючи положення ч. 1 ст. 7 Закону № 2464 роботодавці, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) чи за ЦПД (крім ЦПД, укладеного з фізособою-підприємцем) сплачують ЄСВ за найманих працівників із сум нарахованої кожній застрахованій особі зарплати за видами виплат, які включають основну та додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону від 24.03.1995 № 108/95-ВР «Про оплату праці», та сум винагороди фізособам за виконання робіт (надання послуг) за ЦПД.

Частиною 1 ст. 10 Закону № 2464 визначено, що громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, мають право на добровільну сплату ЄСВ.

Отже, дохід, отриманий фізособою за межами України, не є базою нарахування ЄСВ. Водночас громадяни України, які працюють за її межами мають право на добровільну сплату ЄСВ, у разі заключення договору про добровільну участь на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали