Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи можна самостійно виправити помилки у формі № 20-ОПП до початку перевірки або під час її проведення

Роз’яснення

23.01.2025 17 0 0

Чи може платник податків після отримання копії наказу про проведення перевірки самостійно виправити помилки у Заяві за формою № 20-ОПП до початку перевірки або під час її проведення?

Відповідно до п. 63.3 Податкового кодексу (далі – ПК) та п. 8.1 розд. VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588 (далі – Порядок № 1588), платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючий орган за основним місцем обліку в порядку, встановленому розд. VIII Порядку № 1588.

Згідно з п. 8.4 розд. VIII Порядку № 1588 заява про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Відповідно до п. 8.5 розд. VIII Порядку № 1588 у разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об’єкта оподаткування, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку Заяву за формою № 20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни, в такому самому порядку та строки, як і при реєстрації, створенні чи відкритті об’єкта оподаткування.

Якщо суб’єкт господарювання виявив помилку в даних щодо об’єктів оподаткування, про які повідомлено контролюючі органи згідно з формою № 20-ОПП, то він повинен подати форму № 20-ОПП із виправленою інформацією про такі об’єкти оподаткування до контролюючого органу керуючись п. 8.5 розд. VIII Порядку № 1588.

Відповідно до п. 50.2 ПК платник податків під час проведення документальних планових та позапланових перевірок (з урахуванням термінів продовження, зупинення або перенесення термінів її проведення) не має права подавати уточнюючі податкові декларації (розрахунки) до поданих ним раніше податкових декларацій з відповідного податку і збору за звітний (податковий) період, який перевіряється контролюючим органом.

Пунктом 46.1 ПК визначено, що податкова декларація, розрахунок, звіт – документ, що подається платником податків (у т. ч. відокремленим підрозділом у випадках, визначених ПК) контролюючим органам у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата грошового зобов’язання, у тому числі податкового зобов’язання, або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов’язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку, а також суми нарахованого єдиного внеску.

Митні декларації, розрахунки (у тому числі розрахунок частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку) прирівнюються до податкових декларацій для цілей нарахування та/або сплати податкових зобов’язань.

Заява за формою № 20-ОПП не підпадає під визначення податкової декларації (розрахунку), тому нормами ПК не передбачено заборони подання його до контролюючого органу після отримання копії наказу про проведення документальної перевірки до початку перевірки/у день початку перевірки/під час перевірки.

Відповідальність платників податків за порушення встановленого порядку взяття на облік у контролюючих органах передбачена п. 117.1 ПК.

ЗІР, категорія 116.11


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали