• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи може новостворений єдинник групи 3 обрати ставку 3% від дати реєстрації?

 

ДФС у підкатегорії 108.01.03 ЗІР зазначила: абз. 2 пп. 298.1.2 ПКУ передбачено, що зареєстровані новостворені суб’єкти господарювання можуть вважатися платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації, якщо вони протягом 10 днів із дня такої реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, установленої для третьої групи, яка не передбачає сплату ПДВ.

У разі добровільної реєстрації особи як платника ПДВ суб’єкт господарювання подає реєстраційну заяву, згідно з п. 183.7 ПКУ, не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, із якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних (п. 183.3 ПКУ).

Також, відповідно до п. 183.5 ПКУ, особи в разі добровільної реєстрації можуть вказати в заяві бажаний (запланований) день реєстрації як платника ПДВ, що відповідає даті початку податкового періоду (календарний місяць), із якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на виписку податкових накладних.

Отже, новостворена юрособа може обрати ставку єдиного податку, що передбачає сплату ПДВ (третя група, ставка 3%), лише після здійснення реєстрації платником ПДВ. Тобто новостворена юрособа може зареєструватися з дня держреєстрації як платник єдиного податку групи 3 зі ставкою 5% і не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного кварталу подати заяву про перехід на сплату єдиного податку за ставкою 3% (для третьої групи) та подати заяву на реєстрацію платником ПДВ.

Джерело: http://www.interbuh.com.ua/ru/documen...

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали