• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Хто сплачує земельний податок при купівлі нової ділянки

03.12.2019 261 0 0

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника - юридичної або фізичної особи до іншого протягом календарного року земельний податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності (п. 286.5 ст. 286 ПКУ).

Тобто власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою, яке виникає з моменту державної реєстрації.

Юридичні особи (засновані громадянами України або юридичними особами України) можуть набувати у власність земельні ділянки для здійснення підприємницької діяльності, зокрема у разі внесення земельних ділянок її засновниками до статутного капіталу (ст. 82 ЗКУ).

Так, юридична особа, до якої протягом року, перейшло право власності на земельну ділянку, в тому числі, у разі внесення такої ділянки до статутного фонду, сплачує земельний податок з 1 числа місяця, в якому набула право власності.

officevp.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали