Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Хто з платників податків потрапить у план-графік податкових перевірок на 2022 рік

17.12.2021 856 0 2

Головне управління ДПС в Івано-Франківській області інформує, що на даний час проводиться формування плану-графіку проведення планових документальних перевірок платників податків на 2022 рік.

При формуванні плану-графіку на наступний рік враховуються показники за результатами діяльності платника податків за 9 місяців поточного року. Якщо податковим (звітним) періодом для податку на прибуток платника податків є календарний рік, при плануванні враховуються показники за попередній рік.

План-графік документальних планових перевірок на 2022 рік буде оприлюднений на офіційному веб-сайті ДПС України до 25 грудня року 2021 року.

Відбір платників податків до плану-графіка проводиться за критеріями ризиків відповідно до вимог Порядку формування плану-графіку проведення документальних планових перевірок платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2015 № 524. Відбір здійснюється за наявними податковими ризиками недоплати сум податків, зборів, які визначаються системою ризикоорієнтовного відбору за даними інформаційно-телекомунікаційних систем ДПС.

Можна виділити такі основні групи податкових ризиків згідно системи ризикоорієнтовного відбору:

  • неадекватність декларування податку на прибуток або ПДВ (коли доходи, обсяги постачання зростають, а суми задекларованих податків не збільшуються) та їх розмір суттєво менший ніж у середньому по галузі;
  • наявність взаємовідносин із ризиковими суб’єктами господарювання (які перебувають у розшуку, по яких наявні кримінальні провадження пов’язані із ухиленням від сплати податків, мають ознаки фіктивності та нереальної господарської діяльності);
  • значний розмір інших витрат, перевищення операційних витрат над собівартістю, значні суми дебіторської та кредиторської заборгованості, та їх зростання, тощо.

Ризики високого ступеня можна побачити в електронному кабінеті платника.

 

https://if.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали