Відповідно до п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI на період дії правового режиму воєнного стану чи надзвичайного стану не вважаються реалізацією пального:
операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України, що здійснюються у зв’язку з примусовим відчуженням або вилученням такого пального для потреб держави у відповідності до Закону України від 17 травня 2012 року № 4765-VI «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану», за умови якщо у майбутньому його попереднім власником або уповноваженою ним особою не буде здійснено заходів щодо отримання компенсації за примусово відчужене або вилучене пальне;
операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України, що здійснюються у зв’язку з його передачею Збройним силам України та добровольчим формуванням територіальних громад, Національній гвардії України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Міністерству внутрішніх справ України, Управлінню державної охорони України, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, їх з’єднанням, військовим частинам, підрозділам, установам або організаціям, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету, для потреб забезпечення оборони держави, органам місцевого самоврядування, а також на користь центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, сил цивільного захисту та/або закладам охорони здоров’я державної та/або комунальної власності, та/або структурним підрозділам з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, без попереднього або наступного відшкодування їх вартості;
операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України як гуманітарної допомоги у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
https://ck.tax.gov.ua
Зверніть увагу!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від “Uteka.ua” у Telegram, а обговорювати їх у наших соціальних мережах та інших платформах.
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Податковий Кодекс регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Найбільш цікаві новини минулого тижня
З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності
Чи буде 15 липня вихідним днем
Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025)
ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску
Більше за темою:
Нова форма ТТН: огляд змін
Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства
Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси
Сп...
Більше за темою:
Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання
Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок
Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Пропонуємо ознайомитися з оглядом актуальної судової практики Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду за травень 2025 року.
Пропонуємо ознайомитися з оглядом актуальної судової практики Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду за травень 2025 року.
В огляді ві...
Розглянемо, хто виконує функцій служби охорони праці, її основні завдання, права спеціалістів служби, інструктаж з питань охорони праці, дистанційну перевірку знань тощо.
Більше за темою:
Інструкція з охорони праці для працівників офісу
Охорона праці студентів та учнів під час практики та стажуван...
Розглянемо детальніше, які платники звільняються від сплати ЄСВ за себе.
Більше за темою:
Підприємець на загальній системі не провадить діяльність: чи потрібно йому сплачувати ЄСВ?
Штрафонебезпечні помилки з ЄСВ в Об’єднаному звіті
Які платники звільняються від сплати єдиного внеску за себе?...
Найбільш цікаві новини минулого тижня
З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності
Чи буде 15 липня вихідним днем
Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025)
ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску
Більше за темою:
Нова форма ТТН: огляд змін
Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства
Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси
Сп...
Більше за темою:
МПЗ за 2024 рік: коротко про головне
Перерахунок ПДФО (ВЗ) за 2024 рік
Перерахунок ПДВ за 2024 рік
ДПС оприлюднила підбірку основних новацій податкового законодавства з 1 січня 2025 року.
Норма, що змінюється
або вводиться в дію
Назва нормативно-пр...