Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Які податкові пільги діють для сільгосптоваровиробників

07.02.2024 9 0 0

Головне управління ДПС у Житомирській області нагадує, що для суб’єктів господарювання галузі сільськогосподарського товаровиробництва наразі діють податкові пільги з податку на прибуток.  

Тимчасово, з 1 січня 2022 року до 1 січня 2027 року, від оподаткування звільняється прибуток сільськогосподарських товаровиробників, які здійснюють виключно такі види діяльності згідно з КВЕД-2010:  

  • клас 01.47 (розведення та вирощування свійської птиці, за виключенням вирощування курей, одержування яєць курей та діяльності інкубаторних станцій з вирощування курей); 
  • клас 01.49 (в частині розведення та вирощування перепелів і страусів),  
  • клас 10.12 (виробництво м'яса свійської птиці, за виключенням виробництва м'яса курей, витоплювання жиру курей, забою, оброблення та фасування м'яса курей), а також здійснюють діяльність з реалізації власно виробленої (вирощеної) такої продукції (за виключенням м'яса курей). 

Вивільнені кошти, тобто, суми податку, не сплачені до бюджету, що залишаються у розпорядженні платників, використовуються агровиробниками на створення та переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягів виробництва та втілення нових технологій. Використовувати такі кошти потрібно на діяльність платника, прибуток від якої звільняється від оподаткування.  

Суми вивільнених коштів вважаються отриманим цільовим фінансуванням відповідно до НП(С)БО або МСФО. 

Порядок контролю за використанням вивільнених коштів сільськогосподарських товаровиробників затверджений постановою КМУ від 02.02.2022 № 69. 

У разі порушення напрямків цільового використання, порядку використання вивільнених коштів платник податку зобов'язаний нарахувати податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємств із суми використаних не за призначенням вивільнених коштів. Штрафні санкції та пеня застосовуються відповідно до норм Податкового кодексу. 

Податкові зобов'язання, штрафні санкції та пеня нараховуються, починаючи з першого числа місяця, в якому вчинено таке порушення – п. 57 підрозд. 4 розд. XX ПК. 

ГУ ДПС у Житомирській області 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали