Відповідно до п. 198.7 Податкового кодексу сума від’ємного значення, що підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду платника, що реорганізується шляхом приєднання, злиття, перетворення, – підлягає перенесенню до складу податкового кредиту правонаступника у наступному періоді після підписання передавального акта відповідно до законодавства.
Таке перенесення здійснюється в разі, якщо сума від’ємного значення, що підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду платника, що реорганізується, підтверджена документальною перевіркою контролюючого органу.
Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затверджено наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції 29.01.2016 за № 159/28289.
Подання додатку 2 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування та суми від’ємного значення, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду» є обов’язковим при заповненні рядка 19 податкової декларації з ПДВ (далі – декларація).
У таблиці 1 додатка 2 до декларації розшифровується сума від’ємного значення з рядка 19 декларації в розрізі звітних (податкових) періодів, у яких виникло від’ємне значення; податкових накладних/розрахунків коригування/інших документів, згрупованих по періодах їх складання окремо по кожному постачальнику товарів/послуг, за якими сформовано таке від’ємне значення.
У разі формування від’ємного значення отриманого правонаступником від реорганізованого платника податку у графі 7 таблиці 1 додатка 2 «ознака від’ємного значення (гр. 6), отриманого правонаступником від реорганізованого платника податку» проставляється позначка «+».
Інші графи таблиці 1 додатка 2 заповнюються в загальному порядку.
ЗІР, категорія 101.24
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm