Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як зняти з реєстрації рівнеміри та витратоміри на акцизному складі та залишитись платником акцизного податку: консультує ДПС

29.12.2021 465 0 0

Для зняття з реєстрації рівнемірів та витратомірів на акцизному складі в електронному вигляді та вилучення з Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, Товариству необхідно здійснити вилучення вже наданої інформації, тобто подати Довідку 1 зазначивши дані рядка (в тому числі номер рядка), вказані в основній довідці з урахуванням усіх наданих коригувань з ознакою «коригуючи» (реквізит 01.2) та вказати тип дії: «2» - вилучення вже наданої інформації.


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 20.12.2021 № 4742/ІПК/99-00-09-03-02-06

Державна податкова служба України, відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариства стосовно надання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства і повідомляє таке.

У зверненні Товариство зазначає, що зареєстроване платником акцизного податку та має акцизний склад. Має ліцензію на право оптової торгівлі пальним, за відсутності місць оптової торгівлі та ліцензію на оптову торгівлю пальним, за наявності місць оптової торгівлі. Товариство зареєструвало рівнеміри та витратоміри на акцизному складі. Реєстрація витратомірів та рівнемірів відбулася шляхом подання Довідки, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів Українивід 27.11.2018 р. N 944. Для первинної реєстрації витратомірів і рівнемірів подалася довідка з ознакою «основна» (реквізит 01.1) в електронному вигляді. При поданні основної довідки про розпорядника акцизного складу пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри з метою наповнення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального платником податків були заповнені всі таблиці вказаної довідки.

Товариством подаються Довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишки пального на акцизному складі пального, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2018 р. N 944.

Враховуючи зазначене, Товариство запитує як зняти з реєстрації рівнеміри та витратоміри на акцизному складі в електронному вигляді та залишитись платником акцизного податку (так, як має ліцензію на право оптової торгівлі пальним, за відсутності місць оптової торгівлі)?

До зазначеного запитання.

Формат даних та структуру Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі затверджено наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2018 р. N 944, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 р. за N 4/32975 (далі - Формат даних та структура).

Єдиний державний реєстр витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (далі - Реєстр) - електронна база даних, яка містить податкову інформацію про наявність у розпорядників акцизних складів витратомірів та рівнемірів, їх серійні (ідентифікаційні) номери, відомості щодо резервуарів та акцизних складів, на яких встановлені витратоміри і рівнеміри, а також облікові дані щодо обсягів обігу та залишку пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД у розрізі резервуарів та акцизних складів.

Реєстр складається із записів з посиланням на електронні документи, які подаються у вигляді таких форм, зокрема: довідки про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри (далі - Довідка 1).

Відповідно до п. 5 Формату даних та структури надсилання довідок до Реєстру, зокрема:

  • основна Довідка 1 надсилається окремо щодо кожного акцизного складу пального одноразово;
  • коригуючі довідки формуються і надсилаються протягом трьох календарних днів з дати виявлення помилки (помилок) у наданій у довідках інформації;
  • коригуюча довідка подається не частіше одного разу на добу.

Отже, для зняття з реєстрації рівнемірів та витратомірів на акцизному складі в електронному вигляді та вилучення з Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, Товариству необхідно здійснити вилучення вже наданої інформації, тобто подати Довідку 1 зазначивши дані рядка (в тому числі номер рядка), вказані в основній довідці з урахуванням усіх наданих коригувань з ознакою «коригуючи» (реквізит 01.2) та вказати тип дії: «2» - вилучення вже наданої інформації.

Слід зазначити, що до звернення Товариства не надано будь-яких документів, щодо фактів здійснення господарських операцій, характеристики резервуарів та коду УКТ ЗЕД пального, відповідно надати змістовну відповідь на порушені питання не видається можливим.

Інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали