Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як відобразити в декларації з ПДВ результати перевірки

11.03.2019 332 0 0


В Індивідуальній податковій консультації від 04.01.19 р. № 43/6/99-99-15-03-02-15/ІПК (далі – ІПК № 43) ДФС роз'яснює, як відображаються в декларації з ПДВ результати податкової перевірки, які призвели до завищення суми від’ємного значення.

Якщо в результаті документальної перевірки виявлено факт такого завищення (у т. ч. і в разі, коли сума від’ємного значення була заявлена в рахунок погашення податкового боргу з ПДВ), ДФС формує і направляє платникові ПДВ податкове повідомлення-рішення за формою «В4».

Суму такого завищення платник ПДВ повинен відобразити в рядку 16.3 декларації зі знаком «–». Нагадаємо, що сума штрафу і пені, нараховані за результатами перевірки, у декларації з ПДВ не відображаються.

Також в ІПК № 43 ДФС зазначає, що коли в результаті документальної перевірки зі складу податкового кредиту були виключені суми ПДВ за окремими ПН, то це не є підставою для подання уточнюючого розрахунку (далі – УР) до декларації з ПДВ.

Завважимо: згідно з п. 50.2 Податкового кодексу (далі – ПК) платник податків не має права подавати УР до декларацій за звітні періоди, які перевіряються органом ДФС. Але після закінчення перевірки платник ПДВ може подавати УР за вже перевірений період. Правда, у цьому випадку орган ДФС має право провести позапланову перевірку за цей період (п. 50.3 ПК).

Наприклад, у ході перевірки було виявлено завищення податкового кредиту через те, що несвоєчасно зареєстровані податкові накладні (далі – ПН) були відображені в періоді їх оформлення, а не в періоді реєстрації. У такому разі платник ПДВ має право (на підставі п. 50.3 ПК) після закінчення перевірки подати УР і відобразити податковий кредит за цими ПН у періоді їх реєстрації (за умови, що з дати оформлення таких ПН не минуло 1 095 днів).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали