Відповідно до пп. 1.13 п. 161 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу (далі – ПК) фізособи-підприємці – платники єдиного податку першої та другої групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати військового збору протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої витягом з Електронного реєстру листків непрацездатності (далі – ЕРЛН), якщо вона триває 30 і більше календарних днів.
Інформація про період щорічної відпустки і терміни тимчасової втрати працездатності з обов’язковим доданням витягу з ЕРЛН подається за заявою у довільній формі, яка подається відповідно до пп. 298.3.2 ПК.
Згідно з пп. 298.3.2 ПК інформація про період щорічної відпустки і терміни тимчасової втрати працездатності з обов’язковим доданням витягу з ЕРЛН подається за заявою у довільній формі.
Окремого терміну подання заяви щодо періоду щорічної відпустки або щодо терміну тимчасової втрати працездатності нормами ПК не передбачено.
При цьому, нормами пп. 1.11 п. 161 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПК встановлено, що, зокрема, платники військового збору – фізособи-підприємці – платники єдиного податку першої та другої груп сплачують військовий збір шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20-го числа (включно) поточного місяця. Нарахування авансових внесків для платників військового збору, зазначених у пп. 2 пп. 1.1 п. 161 підрозд. 10 розд. XX ПК, здійснюється контролюючими органами.
Ураховуючи вищевикладене, з метою уникнення порушення терміну сплати авансових внесків по військовому збору, до контролюючого органу подається заява у довільній формі:
ЗІР, категорія 126.08
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm