Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Використання авто працівниками: що з оподаткуванням пального?

07.12.2016

Лист ГУ ДФС у м. Києві

від 01.12.2016 № 25320/10/26-15-13-01-12

Відповідно до п. 162.1 ст. 162 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року  № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі - Кодекс) платниками податку на доходи фізичних осіб є, зокрема фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи; податковий агент.

Дохід з джерелом їх походження з України - будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні (пп.14.1.54 п.14.1 ст. 14 Кодексу).

Згідно із п. 163.1 ст. 163 Кодексу об’єктом оподаткування платника податку (як резидента так і нерезидента) є, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, який складається із суми оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) протягом такого звітного податкового місяця.

Під час визначення бази оподаткування враховуються всі доходи платника податку, отримані ним як у грошовій, так і не грошовій формах (п.164.3 ст.164 Кодексу), крім визначених у ст. 165 цього Кодексу.

Підпунктом 14.1.47 пункту 14.1 статті 14 зазначено, що  додаткові блага - кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов'язаний з виконанням обов'язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розділу IV цього Кодексу).

Відповідно до пп.«а» пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 Кодексу, до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді вартості використання житла, інших об’єктів матеріального або нематеріального майна, що належать роботодавцю, наданих платнику податку в безоплатне користування, або компенсації вартості такого використання, крім випадків, коли таке надання зумовлено виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачено нормами колективного договору або відповідно до закону в установлених ними межах.

При цьому, положеннями Кодексу законів про працю України від           10 грудня 1971 року із змінами та доповненнями передбачені випадки, коли юридична особа повинна компенсувати (відшкодувати) найманому працівнику витрати на проїзд, а саме:

- у зв’язку з переведенням, прийняттям або направленням на роботу в іншу місцевість;

- у зв’язку з службовими відрядженнями.

Одночасно, до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку, крім сум, зазначених у підпункті 165.1.53 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу (пп.«е» пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 Кодексу).

Отже, вартість пального, яке придбавається підприємством для експлуатації автомобіля з метою виконання працівниками службових обов’язків, підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб як додаткове благо на підставі пп.«е» пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 Кодексу.

Аналогічні роз'яснення з даного питання розміщено на офіційному порталі Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua) у категорії "103.04 Податок на доходи фізичних осіб" сервісу "Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс".

 

В.о. заступника начальника                                     І.М. Мірвелова

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
03.07.2025
Працівник перебуває на лікарняному: що з щорічною додатковою відпусткою
Період перебування працівника на лікарняному не входить до стажу роботи, що дає право на щорічні додаткові відпустки. Більше за темою: Директор у відпустці, у відрядженні, на лікарняному: як організувати роботу підприємства? Чи враховувати суми лікарняних при нарахуванні резерву оплати відпусток Ч...
03.07.2025
Які ідентифікатори заяв у е-формі слід застосовувати з метою одержання доплати ЄСВ для членів сімейного ФГ
Заява за формою згідно з додатком 1 – за ідентифікатором форми F1317401. Заява за формою згідно з додатком 2 приєднується шляхом заповнення «Документу довільного формату» за ідентифікатором форми J/F1360102 (формат pdf із обмеженням розміру не більше 5 МБ). Більше за темою: Унесен...
03.07.2025
Що обов’язково слід указати в договорі з домашніми працівниками
Використовуєте працю домашніх працівників? Як підписати з ними трудовий договір та що в ньому вказати? Більше за темою: Наказ про скасування призупинення дії трудового договору Домашні працівники: тепер усе буде згідно з КЗпП! У цьому договорі зазначаються дані роботодавця та працівника, місце вик...
Кращі матеріали