Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

ДПС: Єдинники групи за ставкою 2 % доходу не мають права здійснювати розрахунки у негрошовій формі

11.04.2022 35 0 0

ГУ ДПС у Чернівецькій області роз’яснює, що порядок визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку, який визначений статтею 292 Податкового кодексу (далі – ПК), розповсюджується на суб’єктів господарювання, які зареєструються платниками єдиного податку третьої групи за ставкою 2 % доходу.

Так, доходом платників єдиного податку (фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб) є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 статті 292.3 ПКУ.

При цьому відповідно до пункту 291.6 статі 291 ПК платники єдиного податку першої-третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

Враховуючи зазначене, платники єдиного податку третьої групи за ставкою 2 % доходу не мають права здійснювати розрахунки у негрошовій формі, в тому числі залік зустрічних однорідних вимог, бартерні операції тощо.

За матеріалами ГУ ДПС у Чернівецькій області

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали