Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

ДФС про термін дії ліцензії

Редакція

26.06.2017 1262 0 0

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 16.06.2017 р. № 684/С/99-99-12-01-01-14/ІПК

Про термін дії ліцензії

Державна фіскальна служба України щодо надання податкової консультації з приводу останнього строку дії ліцензії та в межах компетенції повідомляє.

Основні засади державної політики щодо регулювання, виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України, встановлені Законом України від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон N 481).

Відповідно до ст. 15 Закону N 481 ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються за місцем торгівлі суб’єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов’язковій реєстрації в органі ДФС, а у сільській місцевості і в органах місцевого самоврядування - за місцем торгівлі суб’єкта господарювання.

Згідно з ст. 251 Цивільного кодексу України (далі - Кодекс) строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення, а є певний момент у часі, з настанням якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення.

Статтею 252 Кодексу встановлено, що строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами. Термін визначається календарною датою або вказівкою на подію, яка має неминуче настати.

Відповідно до ст. 254 Кодексу визначено, що строк визначений роками, спливає у відповідні місяць та число останнього року строку.

В ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями вказано, що строк дії ліцензії з 05.02.2017 р. до 05.02.2018 р.

З огляду на зазначене ….. має право здійснювати торгівлю алкогольними напоями до дати, яка зазначена в ліцензії, при цьому останнім днем здійснення господарської діяльності з роздрібної торгівлі алкогольними напоями буде 04.02.2018 р., що становитиме рівно один рік.

Суб’єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання повинні провадити свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали