• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Генпідрядник збудував житло, яке потім переоформлює на замовника: як оподаткувати ПДВ?

За умовами запиту, забудовником житлового комплексу, генпідрядною організацією виконується  комплекс робіт (послуг) по спорудженню житла з матеріалів, придбаних за власний рахунок. Постачання зазначених послуг оформляється актами виконаних робіт.

Після завершення будівництва правоустановчі документи на новозбудоване житло оформлюються на підприємство-замовника. В майбутньому згідно з договорами купівлі – продажу квартир з фізичними особами переоформлюються на таких фізосіб.

У наведеному випадку операцією з першого постачання житла буде вважатися операція оформлення правовстановлюючих документів на замовника. Операції з поставки послуг по спорудженню житла за рахунок замовника (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) підлягають оподаткуванню ПДВ на загальних підставах за правилом першої події, встановленим п.187.1 ПКУ.

Операція з подальшого переоформлення права власності на фізичних осіб згідно з договорами купівлі-продажу квартир з фізичними особами буде звільнятися від оподаткування ПДВ за пп.197.1.14 ПКУ.

ТОВ-замовник має право на включення до податкового кредиту сум ПДВ по отриманій забудові від генпідрядника (ст. 198 ПКУ).

Проте, оскільки придбана у ТОВ-замовника забудова призначається для її використання в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до ст.197 ПКУ, підприємство зобов'язано нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п.189.1 ПКУ.

Зазначена позиція Державної фіскальної служби України також викладена в листі від 04.08.2016 №16929/6/99-99-15-03-02-15.

Джерело: http://dp.sfs.gov.ua/baner/podatkovi-...

 

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали