ФОП – news (13-17.12.2021)
Дайджест корисних подій
19 грудня стартує проект єПідтримка — як подати заявку на отримання 1000 грн у застосунку Дія
Якщо бажаєтеотримати виплату у 2021 році, необхідно подати заявку в період з 19 до 29 грудня включно. Гроші надаються на 4 місяці з моменту отримання та їх можна витратити на книжки, спортзал квитки в кіно, театр, музеї, концерти або на перевезення в межах України. Інструкція як подати заявку тут.
ДПС створила покрокову відеоінструкцію щодо Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців
Державна податкова служба розробилапокрокову відеоінструкцію щодо Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП). Зазначений Порядок затверджений наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 № 496.
У ролику роз’яснюється, що таке облік товарних запасів, у якій формі ФОП здійснює облік при отриманні товару, як правильно заповнити Форму ведення обліку товарних запасів тощо. Детальніше про ведення обліку товарних запасів у відео.
Режим роботи банків з грудня 2021 по січень 2022 року
Національний банк України визначиврегламент роботи системи електронних платежів Національного банку (далі – СЕП) та порядок роботи банківської системи України в період завершення 2021 року та на початку 2022 року, зокрема:
- 30 грудня 2021 року СЕП працює до 24.00. Валютний ринок України, депозитарій Національного банку та інші системи Національного банку працюють у звичайному режимі;
- 31 грудня 2021 року до 13.00 через СЕП здійснюються лише платежі між банківськими установами, підпорядкованими одній юридичній особі, а також платежі від учасників СЕП до Національного банку та органів Державної казначейської служби і платежі від Національного банку та органів Державної казначейської служби на адресу всіх учасників СЕП. Валютний ринок України працює з урахуванням особливостей роботи СЕП, визначених у регламенті. Банківський день у СЕП закінчується о 13.00;
- 01 січня 2022 року банківський день у СЕП починається о 9.00 з датою банківського дня 04 січня 2022 року;
- 01–03 січня 2022 року учасники СЕП самостійно приймають рішення про дату початку роботи в системі. Міжбанківські перекази через СЕП у цей період здійснюються датою банківського дня 04 січня 2022 року. У цей період Депозитарій Національного банку не працює, а банки самостійно приймають рішення щодо здійснення валютних операції з купівлі та продажу безготівкової іноземної валюти на валютному ринку України з урахуванням роботи СЕП. Готівковий валютний ринок працює у звичайному режимі;
- 04–06 січня 2022 року СЕП і банківська система України працюють у звичайному режимі;
- у період з 31 грудня 2021 року до 04 січня 2022 року діє офіційний курс гривні до іноземних валют та облікова ціна банківських металів, установлений/розрахована Національним банком 30 грудня 2021 року;
- 07–09 січня 2022 року міжбанківські перекази через СЕП здійснюються датою банківського дня 10 січня 2022 року;
- 01–03 та 07–09 січня 2022 року банки за потреби можуть здійснювати касові операції. Водночас банки в цей період мають забезпечити безперебійну роботу банкоматів, підкріплення їх готівкою різних номіналів для обслуговування клієнтів.
Зміни у законодавстві
Законопроект про відстрочення обов'язковості РРО для ФОП не було розглянуто депутатами
Позачергове засідання парламенту у п'ятницю, 17 грудня, пройшло без розгляду законопроекту про відстрочення запровадження загальнообов'язкового РРО для єдинників від 02.12.2021 № 6376, оскільки не вистачило голосів народних депутатів для включення його до порядку денного сесії.
Облік та звітність
Яку групу обрати ФОП, яка здійснює автотранспортні перевезення пасажирів?
Податкова інформує, що ФОП, яка здійснює перевезення пасажирів відповідно до договору, згідно з яким замовником є автотранспортне підприємство (автостанція) – неплатник єдиного податку, повинна обрати третю групу платників єдиного податку, оскільки послуги безпосередньо надаються суб’єкту господарювання, який перебуває на загальній системі оподаткування, тобто підприємцем не дотримуються вимоги п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України.
Оподаткування
Чи включаються до складу доходу ФОП – «єдинника» суми коштів у вигляді бонусів, які отримані за придбання товарів чи надання послуг?
Податківці звертаютьувагу, що суми коштів, отримані ФОП– платником єдиного податку у вигляді бонусів, за придбання товарів чи надання послуг, включаються до складу доходу такого платника.
Якими документами ФОП може підтвердити витрати з оплати товарів, робіт, послуг (оренди) фізособі – продавцю (орендодавцю)?
ФОП як податковий агент при оплаті товарів, робіт, послуг (оренди та інше) у готівковій формі іншій фізичній особі – продавцю (виконавцю робіт, послуг), що не зареєстрована як самозайнята особа, може підтвердитипонесені витрати договорами та актами закупки (виконаних робіт, наданих послуг) складеними на його ім’я та фізичної особи – продавця (виконавця робіт, послуг); платіжними документами, що підтверджують факт утримання ПДФО (військового збору) та перерахування його до бюджету; відомостями з Розрахунку.
РРО/ПРРО
Чи необхідно застосовувати РРО та/або програмні РРО при продажу води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок та бідонів?
Пунктом 11 ст. 9 Закону від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР визначено, що РРО та/або ПРРО та розрахункові книжки не застосовуються, зокрема, при продажу води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок та бідонів.
Соціальне страхування
З 1 грудня 2021 року змінився розмір єдиного внеску
Податківці інформують, що мінімальний страховий внесок з єдиного внеску:
- з січня по листопад – складає 1320 грн. (6000 х 22%);
- з груденя - 1430 грн. (6500 х 22%).
Максимальна сума страхового внеску з 1 січня 2021 року становить - 19800 грн: (максимальна величина бази нарахування єдиного внеску 15 розмірів мінімальної заробітної плати (6000 грн х 15 х 22%).
З 1 грудня 2021 року максимальна сума страхового внеску складає 21450 грн. (6500 грн. х 15 х 22%).
Чи є базою нарахування ЄСВ сума компенсації працівникам вартості ПММ, витрачених в межах господарської діяльності роботодавця, у разі використання такими працівниками власних транспортних засобів?
Як зазначилаДПС: не є базою нарахування ЄСВ сума компенсації працівникам вартості пально-мастильних матеріалів, витрачених в межах господарської діяльності роботодавця, у разі використання такими працівниками власних транспортних засобів.
Коментарі до матеріалу