• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

ФОП – news (26-30.04.21)

30.04.2021 503 0 0

Дайджест корисних подій

Автоматичне відкриття ФОП на порталі «Дія» стає реальністю

28.04.21 р. уряд ухвалив постанову «Про реалізацію експериментального проєкту щодо державної реєстрації фізичної особи підприємцем в автоматичному режимі», завдяки якій можна буде автоматично відкрити ФОП. Мінцифри повідомило, що весь процес відкриття ФОП проходитиме без участі державного реєстратора. Заявка буде надходити до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань. Реєстрація ФОП відбуватиметься в автоматичному режимі.

Електронний документообіг для підприємців

Мінцифри та DEALS презентували освітній курс «Електронний документообіг для підприємців» на платформі «Дія.Бізнес». У п’яти відео зібрано основні рекомендації для підприємців, які сприятимуть кращому розумінню переваг електронного документообігу та як з ним працювати.

ПриватБанк запустив нову можливість у сервісі «Інвойс» з оплати товарів та послуг у кредит

Пресслужба ПриватБанку повідомила, що новий сервіс розраховано на дрібних підприємців, які хочуть продавати товари та послуги в кредит, але не мають POS-терміналу та можливості інтегрувати API «Оплати частинами» — торговців виїзної торгівлі та підприємців, які продають товари в соціальних мережах та з майданчиків і дошок оголошень. Виставляти рахунок з оплатою частинами можна одразу у Приват24. Для цього слід зайти на вебсторінку сервісу, авторизуватися, створити рахунок та відправити його покупцеві прямо у Приват24.

Карантинна допомога 2021

Карантинна допомога від місцевої влади

Чи потрібно подавати окреме звернення для отримання карантинної допомоги від місцевих органів влади, роз’яснено на сторінці Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у Фейсбуці Для отримання коштів від місцевих органів влади достатньо буде реєстрації в додатку «Дія». Окрему заяву на цю допомогу подавати не потрібно.

Облік та звітність

Умови перебування ФОП, що надає послуги перукарні чи салону краси, на першій групі платників єдиного податку

Податківці Головного управління ДПС у Київській області розповіли про умови перебування ФОП, що надає послуги перукарні чи салону краси, на першій групі єдиного податку. У межах діяльності за класом 96.02 ФОП – платник єдиного податку першої групи має право надавати послуги манікюру, педикюру, візажу, косметології та масажу обличчя без використання праці найманих осіб.

Чи може ФОП – платник єдиного податку надавати бухгалтерські послуги

ФОП – платник єдиного податку обрав КВЕД 69.20 «Діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту». Відповідно до пп. 291.5.2 ПК не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп ФОП, які здійснюють діяльність у сфері аудиту. Податківці Головного управління у Тернопільській області розповіли, що діяльність у сфері бухгалтерського обліку та діяльність у сфері аудиту за своєю сутністю є різними видами діяльності. Відповідно ФОП, які надають лише бухгалтерські послуги, мають право перебувати на спрощеній системі оподаткування та бути платниками єдиного податку.

Оподаткування

ФОП надає нерухоме майно в оренду як фізична особа: нюанси оподаткування

ФОП – платник єдиного податку може надавати нерухоме майно в оренду як фізична особа, тобто поза межами своєї підприємницької діяльності. Це не завадить йому перебувати на спрощеній системі оподаткування. Податківці Головного управління ДПС у Черкаській області розповіли, що оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду, емфітевзис), житловий найм (піднайм) здійснюється за правилами оподаткування доходів у фізичної особи відповідно до п. 170.1 ПК.

Як оподатковуються доходи ФОП єдинника третьої групи в разі зміни ставки єдиного податку з 3 % на 5 %

ФОП – платник єдиного податку третьої групи за ставкою 3 % у разі анулювання реєстрації платника ПДВ переходить на сплату єдиного податку за ставкою у розмірі 5 %. Заява подається не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено анулювання реєстрації платником ПДВ. Податківці Головного управління ДПС в Івано-Франківській області роз’яснили, що доходи ФОП – платника єдиного податку третьої групи до кінця податкового кварталу, в якому проведено анулювання платника ПДВ, оподатковуватимуться за ставкою 3 %, а з нового календарного кварталу – за ставкою 5 %.

РРО/ПРРО

ФОП отримує оплату товару від Укрпошти: чи застосовувати РРО

ФОП відправляє товар покупцю через Укрпошту. Оплата товару на рахунок ФОП надходить не від покупців, а з рахунку АТ «Укрпошта» відповідно до укладеного договору про прийняття платежів за допомогою банківської онлайн-системи платежів. Податківці Головного управління ДПС у Дніпропетровській області розповіли, що в разі розрахунків лише в безготівковій формі (з розрахункового рахунку клієнта на розрахунковий рахунок через банк, унесення грошей через касу банку, у касі банку через платіжний термінал /ПТКС, який належить банку) РРО можна не застосовувати.

Соціальне страхування

Як працюючим ФОП контролювати сплату ЄСВ їхніми роботодавцями

З 01.01.21 р. ФОП, які є одночасно найманими працівниками, звільняються від сплати ЄСВ за себе, оскільки страхові внески за них сплачує роботодавець. Податківці Головного управління ДПС в Івано-Франківській області порадили, як працюючим ФОП контролювати сплату ЄСВ їхніми роботодавцями. Перевірити нарахування та сплату роботодавцем ЄСВ із зарплати найманий працівник може, звернувшись особисто до органу ПФУ чи через портал ПФУ та безоплатно отримати довідку про застраховану особу за формою ОK-5 чи OK-7.

ФОП втратив статус особи з інвалідністю: чи треба сплачувати ЄСВ

ФОП незалежно від системи оподаткування звільняються від сплати ЄСВ за себе, якщо є особами з інвалідністю та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Законодавством не передбачено пропорційного розрахунку бази нарахування ЄСВ для ФОП. Податківці Головного управління в Черкаській області роз’яснили, що місяць, в якому ФОП втратила статус особи з інвалідністю, є базовим звітним періодом і за нього необхідно сплачувати ЄСВ.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали