Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

До 1 травня слід подати Звіт про КІК резидентам з часткою в іноземній компанії

Нове

24.04.2025 14 0 0

Триває кампанія подання фізичними особами – контролерами Звітів про контрольовані іноземні компанії (далі – КІК) за 2024 звітний рік. Резидентам України, які мають частку або контроль над іноземною компанією, необхідно до 1 травня 2025 року подати Звіт про КІК разом із річною декларацією про майновий стан і доходи. На цьому наголосила заступник начальника відділу трансфертного ціноутворення ГУ ДПС у Черкаській області Алла Шевченко на ютуб-каналі «Допомога платнику».

Вона нагадала, що іноземна компанія визнається КІК, якщо контролююча особа – резидент України:

а) володіє часткою в іноземній юридичній особі у розмірі більше ніж 50 %, або

б) володіє часткою в іноземній юридичній особі у розмірі більше ніж 10 %, за умови що декілька фізичних осіб – резидентів України та/або юридичних осіб – резидентів України володіють частками в іноземній юридичній особі, розмір яких у сукупності становить 50 і більше відсотків.

«Звертаю увагу, що частка володіння з 01.01.2024 зменшилась і становить більше, ніж 10%, а в попередніх 2022 та 2023 роках частка володіння становила більше ніж 25 %», – зауважила пані Алла.

Також контрольованою іноземна компанія визнається, якщо контролююча особа – резидент України окремо або разом з іншими резидентами України – пов'язаними особами здійснює фактичний контроль над іноземною юридичною особою.

Фізична особа – резидент України або юридична особа – резидент України не визнаються контролюючими особами, якщо їхнє володіння часткою у КІК реалізовано через пряме або опосередковане володіння в іншій юридичній особі – резиденті України, за умови, якщо остання визнається контролюючою особою згідно з цим пунктом та на неї покладається зобов'язання щодо оподаткування скоригованого прибутку КІК.

Ці норми зазначено у пп. 392.1.2 Податкового кодексу.

Фізичними особами – резидентами-України Звіт подається засобами електронного зв’язку разом із декларацією про майновий стан і доходи.

До Звіту в обов’язковому порядку додаються завірені належним чином копії фінансової звітності КІК, що підтверджують розмір прибутку КІК за звітний (податковий) рік.

«Якщо граничні строки підготовки фінансової звітності у відповідній іноземній юрисдикції спливають пізніше граничних строків подання річної декларації про майновий стан і доходи, такі копії фінансової звітності КІК подаються разом із річною декларацією про майновий стан і доходи за наступний звітний (податковий) період ,– додає Алла Шевченко – У разі, якщо контролююча особа не має змоги забезпечити складання фінансової звітності КІК та/або здійснення розрахунку скоригованого прибутку КІК до дати граничного строку подання річної декларації про майновий стан і доходи, така контролююча особа подає Звіт про КІК за скороченою формою, який містить лише відомості, передбачені пп. «а»–«в» пп. 392.5.3 ПК.

У випадку подання Звіту про КІК за скороченою формою, контролююча особа зобов'язана подати повний Звіт про КІК до кінця календарного року, наступного за звітним (податковим) роком.

Форму Звіту про КІК затверджено наказом Мінфіну від 25.08.2022 № 254.

Електронні форми документів розміщено на вебпорталі ДПС у рубриці «Електронна звітність»/«Платникам податків про електронну звітність»/«Інформаційно-аналітичне забезпечення»/«Реєстр електронних форм податкових документів». Повний звіт – за ідентифікатором форми F0108701, скорочений Звіт – за ідентифікатором форми F 0108601 для фізичних осіб.

Важливо, що кожний контролер зобов’язаний щорічно подавати Звіт про КІК. Якщо в нього декілька КІК, то відповідно звіт подають щодо кожної КІК окремо.

На сайті ДПС триває кампанія подання звітів про КІК за 2024 рік: дедлайн – 1 травня 2025 року

ГУ ДПС у Черкаській області

 


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали