Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Запрацював дашборд кримінальних правопорушень, які стосуються бізнесу

01.08.2024

Офіс Генпрокурора запустив бета-тест публічного дашборду Єдиного реєстру досудових розслідувань. 

Над ним працювали Офіс Генпрокурора спільно з Мінцифрою та консультаційною підтримкою Ради з питань підприємництва в умовах воєнного стану. 

«Сьогодні презентують черговий продукт спільної роботи – дієвий механізм підвищення прозорості та ефективності роботи правоохоронних органів України. Це відповідь на потребу суспільства. Це відповідь на запит бізнесу та інвесторів, які прагнуть бачити справедливість і доброчесність у роботі правоохоронців. Я радий, що дискусію про тиск органів контролю на бізнес буде нарешті переведено в площину цифр і даних, а не дописів у соціальних мережах», – наголосив Андрій Єрмак, Глава Офісу Президента. 

Дашборд ЄРДР – це аналітичний модуль, що цифровізує дані прокуратури й судів щодо кримінальних правопорушень, які стосуються бізнесу в Україні. Він містить дані про статистику розслідувань та розгляду в судах справ у зручному для аналізу й сприйняття форматі. Також має фільтри за конкретною статтею або періодом, а також окремо за органами, які розслідують справи. Раніше інформація зберігалася в десятках таблиць, деякі могли бути закритими.  

«Україна – єдина країна у світі, яка розвиває сферу відкритих даних в умовах повномасштабної війни. Чотири роки тому ми входили в топ-20 європейського рейтингу, зараз – у топ-3. Створення дашборду ЄРДР – це ще один сигнал, що ми маємо стати лідером у сфері відкритих даних. Фактично кожен отримує зручний інструмент аналізу даних, які раніше були доступні в десятках таблиць чи взагалі закриті. Це революційний крок, який покращує взаємодію бізнесу та держави й робить діяльність правоохоронної системи більш прозорою», – зазначив Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – Міністр цифрової трансформації. 

Команда Мінцифри допомогла проаналізувати: 

  • бізнес-процеси процесуальних слідчих дій, даних, що обробляються в ЄРДР; 
  • дані, які відсутні в реєстрі, та ті, які варто логувати й зібрати для візуалізації на дашборд; 
  • технічну специфікацію реєстру. 

Також надали рекомендації щодо критеріїв, тригерів у системі для виявлення аномалій тиску на бізнес, відстежування динаміки аномалій, доповнення структури даних, допомогли з підготовкою дизайну графіків лендингу. 

«Це успішний приклад співробітництва держави та приватного сектору, коли держава отримує швидкий та ефективний відгук на запит. Ми особливо цінуємо таку підтримку в умовах украй обмежених під час війни ресурсів. Це яскрава демонстрація нашого прагнення до більшої відкритості та додаткових можливостей пошуку аномалій – помилок чи зловживань, які Офіс Генпрокурора прагне виявляти й виправляти, щоб задовольнити запит бізнесу на справедливість», – наголосив Генпрокурор Андрій Костін. 

Що дає цифровізація контролю правопорушень бізнесу? 

Дашбордом може скористатися будь-який громадянин чи інституція. З одного боку, він дає змогу Офісу Генпрокурора бачити більш чітку картину стану справ у сфері економічних злочинів в Україні. 3 іншого – допомагає зробити більш прозорою діяльність правоохоронців, мінімізувати людський фактор, прискорити обмін даними, а також зменшити ризики втрати даних та маніпулювання ними. 

«Для мене як підприємця, який 18 років будує IT-бізнес, диджиталізація процесів відіграє ключову роль у формуванні довіри до держави. Створення дашборду – це доволі сміливий крок назустріч бізнесу й суспільству загалом, крок до транспарентності правоохоронної системи. Я дякую генпрокурору Костіну за відкритість і готовність до таких змін. У перспективі збільшення масиву даних має перерости в побудову повністю автоматичної системи ризик-менеджменту, яка працюватиме з Big Data. Плани амбітні, але процес уже запущено», – зазначив Артем Бородатюк, засновник Netpeak Group, член Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану при Офісі Президента.  

Підприємці, керівництво держави та громадськість зможуть у зручному форматі ознайомитися з аналітичними даними й статистикою по роботі правоохоронців з економічними злочинами. Це дасть змогу побачити реальну ситуацію, відстежити її динаміку та тенденції. 

Цифровізація процесів усередині прокуратури допомагає не лише отримати доступ до даних про кримінальні справи, а й загалом забезпечити прозорий доступ до правосуддя в Україні. 

Мінцифри


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
15.07.2025
Судова процедура ліквідації банкрута
Розглянемо, що таке банкрутство, як боржник визнається банкрутом, як відкривається ліквідаційна процедура тощо. Визнання боржника банкрутом – це не лише правовий статус, а й старт складного процесу ліквідації. Ключову роль у цьому процесі відіграє ліквідатор, обраний з числа арбітражних керуюч...
15.07.2025
Роумінговий безвіз України з ЄС набуде чинності з 1 січня 2026 року
Уряд схвалив рішення Комітету асоціації Україна-ЄС про взаємне відкриття сектора роумінга. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 14 липня. Більше за темою: Наказ про використання мобільного зв’язку в господарській діяльності Уряд схвалив рішення Коміте...
15.07.2025
Мінагрополітики посилює захист вітчизняних виробників овочів
Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення на підтримку українських овочівників. Більше за темою: Переробка овочів та фруктів на сільгосппідприємстві: організація бухобліку та калькулювання Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль повідомив, що Міжвідомча ко...
Кращі матеріали