Зміни в законодавстві з 29 листопада по 03 грудня 2021 року
Важливі роз'яснення держорганів на на 03 грудня 2021 року
Документи, що набрали чинності з 29 листопада по 03 грудня 2021 року
Верховна Рада відхилила 13 із 24 проєктів постанов, які пропонували скасувати рішення парламенту від 30 листопада про ухвалення у другому читанні та в цілому проєкту закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (№5600).
З 1 грудня в Верховній раді зареєстровано вже 23 проекти постанов про скасування рішення Верховної Ради України від 30.11.2021 про прийняття у другому читанні та в цілому проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (№ 5600 від 02.06.2021).
Зазначені проекти блокують підписання Законопроекту № 5600. Тому до моменту їх розгляду Законопроект № 5600 не може бути підписаний, ні Головою ВРУ, ні Президентом.
30 листопада 2021 року на засіданні ВРУ ухвалили в цілому проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (№ 5600). Нагадаємо, що депутати ВРУ вирішили розглядати законопроєкт № 5600 за особливою процедурою.
Уряд підтримав законопроект щодо удосконалення правового регулювання та заборони дискримінації працюючих жінок під час вагітності, пологів та вигодовування дитини.
Авори проекту пропонують додати у Кодекс законів про працю ст.76-1, де передбачити право працівника на щорічну додаткову відпустку - незалежно від статі та перебування у шлюбі. Йдеться про 10 додаткових календарних днів щорічно, які наразі надаються матерям, які мають двох або більше дітей віком до 15 років, та у деяких інших випадках. При цьому таку відпустку батько та мати можуть взяти одночасно, поділивши її на частини між собою.
Президент України Володимир Зеленський пропонує спрямувати кошти від використання українських надр на освіту дітей. Кошти на персональних рахунках.
Законом від 15.12.2020 № 1082-IX станом на 1 січня податкового (звітного) 2021 року встановлено розмір мінімальної зарплати (далі – МЗП) – 6 000 грн, розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (далі – ПМ) – 2 270 грн. Із 1 по 31 грудня поточного року ці показники підвищено, тепер вони становлять: МЗП – 6 500 грн, ПМ – 2 481 грн.
За якими ставками сплачують підприємці єдиний податок (далі – ЄП) та ЄСВ у грудні 20021 року та як розраховуються суми податку, див. у таблиці на Uteka
Президентом України ініційовано програму «єПідтримка» підтримки бізнесу, який зазнав втрат під час карантину. Держава пропонує за рахунок коштів, наданих за участь в кампанії вакцинації, підтримати підприємства зі сфери культури, спорту, перевезень.
Українці, що перебували у країнах, де виявлено коронавірус штаму «Омікрон», мають пройти самоізоляцію після повернення в Україну.
На 1 грудня 2021 року опубліковано плани перевірок 18 контролюючих органів.
На порталі Дія можна отримати довідку з Державного реєстру речових прав онлайн. Зараз цією послугою користуються понад мільйон людей на рік. Мінцифри спростило та оптимізувало її отримання. Вона необхідна для перевірки права на житло чи земельну ділянку, власників та співвласників, наявності вашого майна в реєстрах.
У разі тимчасової відсутності (відпустка, лікарняний) головного бухгалтера на податкову звітність в електронному вигляді накладаються КЕП керівника (директора) та печатка (за наявності).
Порядок від 03.09.2021 № 496 поширює свою дію виключно на платників, визначених п.61 підрозділу 10 Розділу ХХ Податкового кодексу України, які здійснюють:
Разом з цим Порядок № 496 поширює свою дію на ФОП ІІІ групи єдиного податку, які зареєстровані платниками ПДВ.