Зміни в законодавстві з 22 по 26 листопада 2021 року
Важливі роз'яснення держорганів на 26 листопада 2021 року
Документи, що набрали чинності з 22 по 26 листопада 2021 року:
У ВРУ зареєстровано проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України про припинення трудового договору та виплату належних працівникові сум у разі його смерті (№ 6323). У КЗпП пропонується: частину першу статті 36 доповнити новим пунктом про те, що підставами припинення трудового договору є в тому числі смерть працівника або власника - фізичної особи.
Міністерство економіки України на своєму вебсайті оприлюднило проекту наказу «Про затвердження форми № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» та Порядку її подання».
Форма № 3-ПН може подаватися роботодавцем в електронному вигляді (з накладенням чи без накладення КЕП) або в паперовому вигляді (із засвідченням підписом керівника/ФОП або уповноваженої ним(нею) особи). Роботодавець може самостійно повідомити центр зайнятості про закриття вакансії через засоби електронного та/або телекомунікаційного зв’язку, у телефонному режимі або під час особистої зустрічі з фахівцем центру зайнятості.
Тарифи в середньому зростуть на 10-15%. Проте тариф на відправлення посилки без оголошеної цінності масою до 10 кг залишиться незмінним:
Кабінет міністрів України в чотири рази скорочує термін дії «жовтих» COVID-сертифікатів. Тепер він діятиме протягом 30 днів.
В Україні збільшать прожитковий мінімум. Він буде становити тепер 2393 грн.
В Україні змінили правила адаптивного карантину. Тепер в «жовтому» рівні епідемічної небезпеки для роботи в карантинних обмеженнях необхідно буде мати або одну дозу вакцинації, або негативний ПЛР-тест.
При проведенні перевірок органами ДПС відносини будуть визнаватися трудовими за наявності однієї з таких ознак:
Щоб просканувати сертифікат, потрібно:
Нагадаємо, що з 02.07.2021 набув чинності Закон від 03.06.2021 № 1525-IX, відомий як Закон про податок на Google. Згідно із цим Законом нерезиденти (іноземні компанії), які поставляють українським фізособам (включаючи підприємців) електронні послуги, зобов’язані реєструватися платниками ПДВ за спрощеною процедурою. Відповідно, після ПДВ-реєстрації такі платники повинні подавати звітність із ПДВ.
Часто перед підприємством постає питання, як правильно у штатному розписі відобразити посади, а також, чи допускається створювати розширені назви професій доповнюючими словами або через дефіс або з наведенням уточнень у дужках. Адже буває, наприклад, коли на підприємстві працює кілька менеджерів зі збуту, які виконують різні роботи, а в Національному класифікаторі України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» для них призначена професія з кодом 1475.1. Відповіді на ці та інші питання читайте у Uteka.