Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

До Міжнародного реєстру збитків можна буде внести нематеріальні втрати

Важливо
11.11.2024

Державний реєстр пошкодженого і знищеного майна, куди щомісячно вноситься щонайменше 10 тис обʼєктів, стає основою функціонування міжнародного реєстру збитків. До останнього вноситимуться не тільки збитки за знищене житло, а і 44 інші категорії збитків.

Про це під час Секції з розвитку деокупованих та тимчасово окупованих громад, організованої Асоціацією міст України повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк.

Зокрема, наразі очікується запуск категорії збитків немайнового характеру, першими у якій стануть моральні збитки від загибелі близької людини. Щодо Реєстру пошкодженого і знищеного майна то у нього надважливо внести категорію збитків, яких зазнав український бізнес, підкреслила парламентарка.

Вона зазначила, що у Державний реєстр пошкодженого і знищеного майна, подаватись до якого українці отримали можливість у травні 2023 року, щомісячно вноситься близько 11 тис обʼєктів. Наразі це виключно житло, але потрібно додати можливість вносити туди і збитки, які отримав бізнес.

«Мені дуже хочеться, щоб бізнес мав можливість робити це – це питання справедливості. Більше того, завдяки відпрацьованому алгоритму по житлу, у нас є можливість фіксувати збитки бізнесу – ми можемо нанизувати на нього різні категорії, оскільки він показав свою ефективність у фіксації і верифікації пошкоджень. Але головне те, що РПЗМ як технічне рішення можна розглядати як підґрунтя для функціонування Міжнародного реєстру збитків», – наголосила Шуляк.

Вона додала, що від бізнесу прохання розблокувати таку можливість надходять ледь не щоденно. Підприємці, зауважила Шуляк, розуміють, що враховуючи поки що обмеженість держави у виплатах і її зосередженість на відшкодуванні за знищене житло, швидких виплат бізнесу чекати не варто.

До того ж, потрібно враховувати, що норми міжнародного права, яких у ЄС суворо дотримуються, реалізуються не так швидко, як нам би хотілося. Але це обумовлено ретельністю європейських і міжнародних правових процесів. Тому Україна, яка вже перебуває на шляху євроінтеграції, повинна розуміти і розділяти такий підхід.

Поки що Міжнародний реєстр збитків виконує функцію фіксації збитків, завданих Україні з боку країни – агресора. Єдина категорія, до якої українці можуть вносити збитки – житло. Втім передбачено, що у Реєстрі буде не одна, а 45 різноманітних категорій. Одна з них – смерть близької людини. Ця категорія вже готується до запуску – вона буде наступною після житла. Більше того, заявниками зможуть бути не лише фізичні, а і юридичні особи. Ця категорія також на етапі технічного впровадження.

По кожній з 45 категорій будуть різні правила верифікації і вимоги до документів – відповідні форми. Вже готові 13 з них і очікується, що до кінця року їх розроблять по всім 45 категоріям.

Однією з надважливих для запуску категорій будуть збитки за пошкоджене і знищене житло, яке розташоване не лише на підконтрольній Україні території, але і на тимчасово окупованих. Тобто, туди зможуть подаватися громадяни, які поки що не можуть внести своє житло в РПЗМ – для верифікації таких пошкоджень в ЄС вже є потрібні алгоритми і, відповідно, технічна можливість для цього.

«Слуга Народу»


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
08.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Уряд пропонує розшири категорії громадян, які мають право на відстрочку Держпраці перевірятиме роботодавців на предмет мобінгу: законопроєкт підписаний ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 27.06.2025 Які податки планує збільшити ...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
11.07.2025
Підстави та наслідки припинення громадянства України
Громадянство України може припинятися лише за визначеними законодавством підставами. Примусове набуття громадянами України, які проживають на ТОТ, громадянства росії, не визнається Україною та не є підставою для втрати українського громадянства. Громадянство України може припинятися лише за визначен...
11.07.2025
Перехід на чотириденний робочий тиждень можливий у мирні часи – Державна служба зайнятості
Поки що чотириденний робочий тиждень в Україні можливий у форматі локальних домовленостей. Говорити про перехід України на чотириденний робочий тиждень під час війни було б дивно. Українці – або у війську, або для війська. Ринок праці також перейшов на військові рейки, ухвалено спеціальний Зак...
10.07.2025
Мінагрополітики запускає проєкт HONOR: агрокооперація малих виробників
Взято курс на інтеграцію з європейським простором і Спільною аграрною політикою ЄС. Кооперативи – одна з перевірених європейських практик сталого розвитку сільських територій, яку ми прагнемо адаптувати до українських реалій. Більше за темою: Створення та реєстрація сільськогосподарськог...
Кращі матеріали