Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

До Міжнародного реєстру збитків можна буде внести нематеріальні втрати

Важливо
11.11.2024

Державний реєстр пошкодженого і знищеного майна, куди щомісячно вноситься щонайменше 10 тис обʼєктів, стає основою функціонування міжнародного реєстру збитків. До останнього вноситимуться не тільки збитки за знищене житло, а і 44 інші категорії збитків.

Про це під час Секції з розвитку деокупованих та тимчасово окупованих громад, організованої Асоціацією міст України повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк.

Зокрема, наразі очікується запуск категорії збитків немайнового характеру, першими у якій стануть моральні збитки від загибелі близької людини. Щодо Реєстру пошкодженого і знищеного майна то у нього надважливо внести категорію збитків, яких зазнав український бізнес, підкреслила парламентарка.

Вона зазначила, що у Державний реєстр пошкодженого і знищеного майна, подаватись до якого українці отримали можливість у травні 2023 року, щомісячно вноситься близько 11 тис обʼєктів. Наразі це виключно житло, але потрібно додати можливість вносити туди і збитки, які отримав бізнес.

«Мені дуже хочеться, щоб бізнес мав можливість робити це – це питання справедливості. Більше того, завдяки відпрацьованому алгоритму по житлу, у нас є можливість фіксувати збитки бізнесу – ми можемо нанизувати на нього різні категорії, оскільки він показав свою ефективність у фіксації і верифікації пошкоджень. Але головне те, що РПЗМ як технічне рішення можна розглядати як підґрунтя для функціонування Міжнародного реєстру збитків», – наголосила Шуляк.

Вона додала, що від бізнесу прохання розблокувати таку можливість надходять ледь не щоденно. Підприємці, зауважила Шуляк, розуміють, що враховуючи поки що обмеженість держави у виплатах і її зосередженість на відшкодуванні за знищене житло, швидких виплат бізнесу чекати не варто.

До того ж, потрібно враховувати, що норми міжнародного права, яких у ЄС суворо дотримуються, реалізуються не так швидко, як нам би хотілося. Але це обумовлено ретельністю європейських і міжнародних правових процесів. Тому Україна, яка вже перебуває на шляху євроінтеграції, повинна розуміти і розділяти такий підхід.

Поки що Міжнародний реєстр збитків виконує функцію фіксації збитків, завданих Україні з боку країни – агресора. Єдина категорія, до якої українці можуть вносити збитки – житло. Втім передбачено, що у Реєстрі буде не одна, а 45 різноманітних категорій. Одна з них – смерть близької людини. Ця категорія вже готується до запуску – вона буде наступною після житла. Більше того, заявниками зможуть бути не лише фізичні, а і юридичні особи. Ця категорія також на етапі технічного впровадження.

По кожній з 45 категорій будуть різні правила верифікації і вимоги до документів – відповідні форми. Вже готові 13 з них і очікується, що до кінця року їх розроблять по всім 45 категоріям.

Однією з надважливих для запуску категорій будуть збитки за пошкоджене і знищене житло, яке розташоване не лише на підконтрольній Україні території, але і на тимчасово окупованих. Тобто, туди зможуть подаватися громадяни, які поки що не можуть внести своє житло в РПЗМ – для верифікації таких пошкоджень в ЄС вже є потрібні алгоритми і, відповідно, технічна можливість для цього.

«Слуга Народу»


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
09.05.2025
Оподаткування доходів ФОП, який одночасно провадить незалежну професійну діяльність
Яким чином нараховується та сплачується ПДФО з доходів, що одночасно отримуються ФОП від діяльності на загальній системі оподаткування та від провадження незалежної професійної діяльності? Відповідно до норм Податкового кодексу (далі – ПК) фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діял...
08.05.2025
Як подати заявку на гранти для переробних підприємств: нагадує Мінекономіки
Грантові програми від Мінекономіки та Держслужби зайнятості: як подати, які строки та кого це стосується? Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Мінекономіки погодило ще 21 заявку за програмою «Гранти для переробних підприємств». Після виконання...
08.05.2025
ДПС розроблює підходи щодо врахування особливості ведення господарської діяльності в різних регіонах
Про умови ведення бізнесу, податкове навантаження та ветеранську політику говорили голова ДПС Руслан Кравченко та представники понад 60 підприємств і бізнес-асоціацій. До діалогу також долучився народний депутат Марʼян Заблоцький.  Учасники обговорили стандартні питання від бізнесу – бло...
Кращі матеріали