Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Топ-10 правових подій тижня для бізнесу з 9 по 13 травня

Редакція

16.05.2016 132 0 0

1. Депутати мають намір скасувати держреєстрацію інвестицій

Верховна Рада 10 травня ухвалила за основу законопроект № 2763, яким пропонується скасувати держреєстрацію інвестицій (як попередню, так і актуальну) і замінити її тільки подачею форм і термінів статистичної звітності про вже здійснені іноземні інвестиції. Мета - спростити залучення іноземних інвестицій в економіку України.

2. Діють зміни Порядку обліку платників податків

10 травня набув чинності наказ Мінфіну № 375, яким затверджено зміни до Порядку обліку платників податків і зборів. Визначено процедуру взяття на облік відокремленого підрозділу іноземної неурядової організації, представництва, філії іноземної благодійної організації. У новій редакції викладено механізм перекладу великого платника податків з одного контролюючого органу в інший. Також Порядок доповнено нормами щодо обліку платників на території СЕЗ «Крим» і в зоні АТО.

3. Пом'якшені деякі обмеження для роботи на міжбанку

11 травня набула чинності постанова НБУ № 308, яким кошти, що надходять для здійснення іноземних інвестицій в Україну, звільнені від обов'язкового продажу. Також скорочено термін бронювання уповноваженими банками гривневих коштів для покупки інвалюти за дорученням клієнтів. Крім того, знято заборону на купівлю інвалюти за продукцію, імпортовану в Україну до 1 січня 2015 року, за договорами, за якими відбулася заміна боржника і / або кредитора в зобов'язанні.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://jurliga.ligazakon.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали