Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Середній розмір лікарняних виплат від Фонду соцстрахування за 9 міс. зріс на 33%

03.12.2018 672 0 0Середній розмір допомоги з тимчасової непрацездатності, яка надається Фондом соціального страхування України, на початок жовтня 2018 року склав 217,03 грн на день, що на 33,2% більше, ніж за аналогічний період 2017 року (162,97 грн).

Як повідомляє прес-служба Фонду, головним фактором, що вплинув на суттєве збільшення розміру лікарняних, є зростання мінімальної і середньої заробітної плати в Україні, оскільки сума допомоги з тимчасової втрати працездатності від Фонду залежить від середнього доходу особи і тривалості страхового стажу.

Фактичні витрати Фонду соцстрахування на компенсацію втраченого за період лікарняного заробітку за дев’ять місяців 2018 року склали 5,78 млрд грн, що на 41,5% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року.

Допомога з тимчасової непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання у неї одного з таких страхових випадків тимчасової непрацездатності, зокрема, внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, необхідності догляду за хворою дитиною, необхідності догляду за хворим членом сім’ї, карантину, накладеного органами санітарно-епідеміологічної служби.

Розмір допомоги становить 50% середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує трьох років), 60% (при стажі від трьох до п’яти років), 70% (від п’яти до восьми років) і 100% (якщо стаж – понад вісім років або при наявності пільг відповідно до законодавства).

https://interfax.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали