Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Новий Податковий кодекс: хто віддасть державі менше грошей

Редакція

21.03.2016 304 0 1

З 1 квітня набуває чинності прийнятий в кінці минулого року в муках Податковий кодекс. І хоча основні ставки податків діють вже з 1 січня, багато нюансів запрацюють тільки зараз - це стосується показників до податкової накладної, її форми.

Депутати запевняли, що затвердили компромісний і лояльний до малого і середнього бізнесу варіант реформи. Але бізнесмени заявляють: жити і працювати їм стало набагато гірше.

Прелагают вирішити питання

«Якщо я купую принтер або роблю ремонт, то не зможу ці гроші віднести до витрат фірми - з них тепер теж треба платити податки. А ще збільшили податок на землю - з 1% до 3%. Зрозуміло, що це б'є по бізнесу », - розповіла нам власниця одного з київських магазинів Юлія Кликова.

За словами підприємців, мораторій на перевірки, який в червні минулого року продовжили до кінця 2016-го, не більше ніж формальність. На ділі їх навіть стало більше.

«По суті, всю сферу торгівлі і обслуговування як перевіряли раз на рік, так і перевіряють. А якщо на тебе надійшла скарга, то приходять позапланово. З цього року придумали контрольні зрізи на десять днів: податкова виписує наказ і перевіряє, чи всі платежі ти проводиш через касовий апарат. Там, де менше виручка, вирішують, що ми мінімізуємо доходи, і теж перевіряють », - повідомила нам власниця одного зі столичних салонів краси Марія Юр'єва.

«Наприклад, штраф за непробитий чек - у п'ятикратному розмірі. А за те, що не видно патенту на роботу, - 560 грн. Але найцікавіше, що перевіряючі не соромляться пропонувати заплатити їм 30% від штрафу - і проблема вирішена », - вказав один з підприємців.

Інші запевняють: закони прописані настільки розмито, що фіскали користуються цим. «Уточнити, як рахувати той чи інший податок, ні в кого - консультаційні центри вони скасували, а гаряча лінія або зайнята, або дівчинки на телефоні нічого не знають. Вони розсилають листи: мовляв, робіть так. Приходить їх же перевірка і робить круглі очі: мовляв, нічого не знаємо. В результаті ми влітаємо на великі штрафи. Думаю, це такий спосіб поповнити бюджет », - вважає бухгалтер однієї з компаній, які торгують добривами.

Глава Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун також підтверджує, що після прийняття Податкового кодексу їм жити стало складніше: «Нас обманули. Відібрали пільги на оплату ПДВ, пообіцявши натомість, що будуть відшкодовувати ПДВ за експорт зерна. Ми їм повірили, пройшло три місяці - ніхто нічого не повертає. Мало того, нам тепер потрібно наймати бухгалтера, який розбирається в ПДВ. Де в селах взяти фахівців? А вже прийшли люди в погонах і відкривають кримінальні справи. Що стосується поборів, то вони зросли. 25-30% потрібно віддати, щоб тобі відшкодували ПДВ, інакше грошей не побачиш ».

Представник Української бізнес ініціативи Юрій Савицький погоджується: бізнес обманули, але наводить інші приклади. «Підприємцям обіцяли податкову амністію. Тобто якщо він добровільно зізнався в ухилянні від сплати податків і платив частину суми в бюджет, то слідство закривало кримінальне провадження. А зараз виробництва відкривають заново по тим же фактам, але за іншими статтями Кримінального кодексу. І як це називається? Чи буде тепер довіру державі? »- Запитує він.

Великі підприємства платять менше податків

Великому бізнесу пощастило більше - до них перевірки ходити стали рідше. «Прямого тиску на бізнес, яким воно було раніше, не відчувається. У деяких можуть спливати старі справи - там бувають додаткові перевірки », - розповів власник супермаркетів «Фуршет» Ігор Баленко.

При цьому через зниження прибутку податки у них навіть зменшилися. «У нас податки знизилися - доходи зменшилися, а витрати на комунальні послуги та зарплати зросли», - пояснив він.

Економічний експерт Олександр Охріменко підтверджує: великий бізнес не чіпають, страждає середній: «Я можу сказати, що на великий бізнес сильно не наїжджають. А на інших - навпаки. Якщо у вас є хоч якийсь оборот, але немає «даху», то до вас прийдуть і скажуть: плати. Пояснять: мовляв, ми вважаємо, що ви мало платите в бюджет, а нам потрібні гроші. Тому багато ховаються. Ще сильно постраждав бізнес від банків, що лопнули, які закрив НБУ. Як мінімум підприємці втратили 100 млрд. грн ».

Джерело: http://domik.ua/novosti/novyj-nalogov...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали