Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Новини для РДА та ОМС

29.01.2021 82 0 0

У зв’язку зі змінами в адміністративно-територіальному устрої України утворилися нові райони та територіальні громади. Пропонуємо огляд новин для новостворених районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування (далі – РДА, ОМС). 

По-перше, з 01.01.21 р. відкрито нові рахунки для зарахування до державного, місцевого бюджетів податків, зборів та до Пенсійного фонду – ЄСВ. Відповідно, починаючи з нового бюджетного року суб’єктам господарювання необхідно сплачувати податки та збори на відкриті рахунки тієї ОТГ, до якої вони належать. 

Інформацію щодо переліку територіальних громад розміщено на офіційних вебпорталах територіальних органів ДПС у розділі «Бюджетні рахунки» за посиланням: https://tax.gov.ua/byudjetni-rahunki

По-друге, громади, які ще не створили фінансових органів, мають зробити це якнайшвидше. Інакше вони не зможуть платити зарплату, сплачувати за енергоносії та фінансувати інші важливі видатки.

Потреба створення фінансових органів обумовлена суттєвим збільшенням повноважень ОМС, що вимагає нових підходів до організації роботи й нових форматів організаційної структури виконавчих органів місцевих рад. Тож до кола повноважень місцевих фінорганів належить здійснення функцій зі складання прогнозів місцевих бюджетів, складання, виконання місцевих бюджетів, контроль за витрачанням коштів розпорядниками бюджетних коштів, а також інші функції, пов’язані з управлінням коштами місцевого бюджету й організації бюджетного процесу. 

Крім того, унесено зміни до Бюджетного кодексу щодо позбавлення прав місцевих голів одноособово виконувати функції місцевого фінансового органу.

Починаючи з 1 січня 2021 року кожна громада повинна мати повноцінний фінансовий орган у статусі юрособи. Відсутність фінорганів як юросіб унеможливлює виконання місцевих бюджетів, а відповідно й виплату зарплати, проведення розрахунків за енергоносії та фінансування інших важливих для громади видатків. Тому якнайшвидше завершення процесу формування фінорганів є одним із нагальних завдань ОМС.

По-третє, уряд перерозподілив частину бюджетних призначень, а саме 879 млн грн, передбачених у держбюджеті за загальнодержавними видатками Мінфіну, для забезпечення окремих видатків, пов’язаних із ліквідацією районів.

Розподіл частини бюджетних призначень здійснено за єдиними підходами з урахуванням середньомісячної зарплати для РДА, урахованої на 2021 рік, та кількісних показників, наданих облдержадміністраціям за встановленими постановою уряду формами. Ідеться про кількість працівників, попереджених про вивільнення, яким необхідно виплатити вихідну допомогу та які отримають грошову компенсацію за невикористані відпустки.

Передані обласним держадміністраціям кошти спрямовано на виплату працівникам РДА, що реорганізуються:

  • заробітної плати, що складається з посадового окладу, надбавки за ранг і вислугу років;
  • вихідної допомоги;
  • грошової компенсації за невикористані відпустки працівникам, які вивільняються.

www.decentralization.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали