Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

НБУ та ДФС домовилися про співпрацю

Редакція

23.03.2016 237 0 1

У Національному банку України (далі – НБУ) 21 березня відбулася тристороння робоча зустріч з представниками Державної фіскальної служби України (далі  ‒ ДФС) та Антимонопольного комітету України.

Основною метою зустрічі стало вироблення спільної стратегії щодо трансфертного ціноутворення та деофшоризації українського бізнесу.

Під час зустрічі НБУ висловив готовність до плідної співпраці з ДФС. Основним напрямом співпраці НБУ та ДФС має стати деофшоризація українського бізнесу.

Національний банк уважає, що обговорення моделі деофшоризації, яка б зафіксувала status quo, та чесно визнала факт офшорності є вкрай необхідним. Деофшоризація не повинна “вбивати” бізнес, але бізнес повинен бути транспарентним. Тож визначення кінцевих власників офшорних компаній стратегічно важливе для країни.

Таким шляхом вже ідуть країни Європейського Союзу у відповідності до вимог документу Base Erosion and Profit Shifting Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

ДФС підтримала ідею вироблення спільної концепції з деофшоризації.

На напрацюваннях НБУ та ДФС ґрунтуватиметься спільна концепція з деофшоризації. Вона буде відтворена в законопроекті про деофшоризацію та в засадах нового валютного регулювання центрального банку.

Антимонопольний комітет України також підкреслив свою готовність взяти участь у розробленні цих документів.

Окрім цього, сторони домовилися про обмін інформацією щодо діяльності фінансового сектору, обговорили питання трансфертного ціноутворення, необхідність об’єднання зусиль для боротьби з конвертаційними центрами та нелегальними обмінними пунктами.

Наступна зустріч відбудеться за декілька тижнів та буде присвячена більш детальному обговоренню майбутньої концепції деофшоризації українського бізнесу.

Джерело: http://www.bank.gov.ua/control/uk/pub...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали