Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Нацбанк хоче продавати банківські послуги через BankID

Редакція

23.06.2016 140 0 0

Національний банк України може надати банкам можливість продажу своїх послуг за допомогою системи дистанційної ідентифікації клієнтів банків BankID, впровадженням якої регулятор зайнявся в рамках Комплексної програми розвитку фінансового сектору України.

Поки що не всі готові до цього, побоюючись, що конкуренти отримають інформацію про їхніх клієнтів.

При виборі платформи для запуску технології регулятор розглядав три системи BankID: "Ощадбанку", "Приватбанку" і норвезької системи BankID.

Регулятор, незважаючи на те що система "Приватбанку" була першою на ринку, вибрав систему "Ощадбанку", оскільки вона була розроблена не самим банком, а IT компанією.

Впровадження системи BankID дозволить збільшити обсяги трансакційного бізнесу в 5-6 разів. За допомогою BankID можна не тільки надавати адміністративні послуги, але також і багато інших. Це може бути оплата державних послуг, отримання послуг різних банків за допомогою такої ідентифікації. Також це дозволить спростити покупки в інтернет-магазинах.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі та Національний банк України під час заходу, присвяченого впровадженню електронної технології ідентифікації особистості BankID, яка дозволить отримувати державні послуги онлайн за допомогою порталу poslugy.gov.ua, підписали меморандум про співпрацю. Національний банк України має намір впровадити систему дистанційної ідентифікації клієнтів банків BankID і запрошує банківське співтовариство, громадськість та органи виконавчої влади приєднатися до публічного обговорення даної системи.

Джерело: http://economics.unian.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали