Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року
Для кожного бухгалтера завершення року та початок нового – відповідальний та важливий період. Адже від того, чи вчасно зроблено всі справи щодо «закриття» фінансового року, як пройшла підготовка до складання річної звітності та чи всю інформацію про зміни в наступному році отримано, залежить, наскільки цей рік стане для вас успішним.
Для того щоб ви не розгубилися у вирі інформації, Uteka, як завжди, буде вашим надійним помічником та провідником у новий рік!
Щодня ми оперативно та виважено надаємо бухгалтерам України всю необхідну інформацію для роботи, відстежуємо новини, розв’язуємо проблеми та практичні завдання, відповідаємо на запитання.
І вже традиційно пропонуємо вам приєднатися до нашого щорічного Марафону від Uteka, де ми акцентуємо увагу на найважливіших темах 2024/2025 року!
На кожному етапі Марафону ви отримаєте необхідну інформацію, готові рішення, нагадування, подарунки та гарний настрій!
Протягом двох місяців Uteka розповідатиме про:
- найважливіші зміни 2024/2025 рр.;
- закриття облікового бухгалтерського року;
- головні показники, стандарти, мінімуми та максимуми 2025 року;
- особливості обліку та оподаткування під час воєнного стану;
- зарплатні та кадрові питання – 2025;
- нюанси визначення мінімального податкового зобов’язання;
- дисконтування заборгованостей;
- військовий облік, мобілізацію та бронювання;
- операції з пальним;
- перевірки-2025 та як до них підготуватися.
Підписуйтеся на розсилку та отримуйте від нас корисні листи, публікації та подарунки.
Марафон-2025 — це підтримка від Uteka для успішної роботи в новому звітному році!
Тема 1. ТОП-теми 2024 року
Щодня протягом усього 2024 року редакція Uteka готувала для вас важливу, актуальну та надійну інформацію. Адже ми знаємо, скільки обов’язків лежить на плечах бухгалтера, як важко йому відстежувати всі зміни, не припуститися помилок, виконувати все своєчасно та передбачати потреби бізнесу.
І ми дуже вдячні вам за увагу до наших публікацій! Без вашої активності, зацікавленості та зворотного зв’язку не було б у нас стільки ідей для практичних рішень, які отримали наші читачі.
Сподіваємося, що й наступного року ви не втрачатимете пильність, зберігатимете холодний розум та гаряче серце! А ми завжди чекаємо на ваші дзвінки, листи та пропозиції, щоб наша робота стала для вас ще кориснішою.
Отже, підбиваємо підсумки та надаємо доступ до тем, які зацікавили та сподобалися вам у 2024 році найбільше.
Тема 2. Закриваємо бухгалтерський рік
Захоплюємося бухгалтерами! Їм вдаються неймовірні речі: мандрувати в часі, перепроводячи минулі періоди; віднаходити документи, яких немає, але вони є; визначати до копійочки результати роботи підприємства, оцінювати, прогнозувати, попереджати, «заглядаючи» в майбутнє… Лише необізнаному може здатися, що все це – один клік. Насправді за цим стоїть щоденна сумлінна, наполеглива, відповідальна, уважна робота та постійне вдосконалення.
Нас радує можливість допомагати бухгалтерам у їхній справі. Закриття року – це завше напружений час. Сподіваємося й тут стати у пригоді та полегшити вашу роботу, нагадавши важливі моменти.
Тож, завершаючи бухгалтерський рік, згадаймо наші «облікові традиції»: врахувати результати інвентаризації (чудово, якщо все зійшлося); перевірити наявність документів (святкуємо, коли все є!); порахувати курсові різниці (були неістотні зміни у 2024-му – чули?); продисконтувати (а можна якось уникнути?); визначити фінансовий результат. А тоді переходити до наступних важливих справ.
Тема 3. Що потрібно знати бухгалтеру у 2025 році
Новий рік розпочинається у бухгалтера з вивчення змін, які законодавці традиційно поклали під ялинку. Цього року вони зробили це трохи раніше і підготували «подарунок» у вигляді підвищення податків вже із грудня 2024 року. Але певні норми все ж таки встигли перенести на 1 січня 2025-го.
Незважаючи на обставини, щороку також змінюються базові показники, які впливають на розміри оплати праці, сплату податків, розрахунки, порядок обліку та оподаткування протягом усього року.
Тож пропонуємо дізнатися про зміни докладніше та зберегти для себе необхідну інформацію для роботи у новому 2025 році.
Тема 4. Податкові та бухгалтерські особливості воєнного стану
З початком нового року воєнний стан в Україні, на жаль, продовжується. І оскільки в період воєнного стану запроваджено низку особливостей оподаткування певних операцій, пов’язаних із підтримкою ЗСУ, підприємництва, економіки та життєдіяльності в Україні, у публікаціях Uteka ми розглядали порядок ведення бухгалтерського та податкового обліку в цих операціях.
Тож пропонуємо до вашої уваги добірку таких корисних матеріалів, яка допоможе в будь-якій складній ситуації не розгубитися та знайти правильне рішення.
Тема 5. Готові зразки документів: швидка допомога для бухгалтера
Первинні документи – фундамент бухгалтерського та податкового обліку. Їх відсутність або заповнення з помилками можуть стати фатальними для фінансового стану підприємства. Тому тема складання первинних документів завжди є актуальною.
Ми зібрали практичні рекомендації щодо складання первинних документів, а також готові зразки й шаблони для оформлення найпоширеніших господарських операцій. Кожен зразок розроблено з урахуванням вимог законодавства та специфіки реальних ситуацій, які часто викликають запитання в бухгалтерів. Скористайтеся цією добіркою, щоб працювати ефективніше та зменшити ризики помилок у своїй роботі!
Тема 6. Мінімальне податкове зобов’язання: практика розрахунку та сплати
Такий показник, як «мінімальне податкове зобов’язання» (далі – МПЗ), запроваджено Законом від 30.11.2021 № 1914-ІХ, яким було внесено відповідні зміни до Податкового кодексу.
За своєю суттю МПЗ – це мінімальний розмір зобов’язання, яке має сплатити власник або користувач земельної ділянки.
Тобто суб’єкти господарювання, які мають у власності або користуванні сільськогосподарські угіддя, повинні визначати МПЗ за такі ділянки. Причому це стосується не лише сільгосптоваровиробників, але й тих суб’єктів господарювання, які мають такі угіддя у власності чи користуванні, але не використовують їх для виробництва сільгосппродукції. Але є й винятки.
Для того, щоб допомогти вам розібратися в цих питаннях, ми підготували корисні матеріали щодо порядку визначення МПЗ, відображення його в податковій звітності та сплати додатної різниці між МПЗ та сумою сплачених податків.
Тема 7. Секрети дисконтування
Кінець січня, тож підготовка до річної фінзвітності вже в самому розпалі. І серед найпоширеніших запитань, які надходять зараз на нашу консультаційну лінію, традиційно є запитання щодо дисконтування заборгованостей.
Не дивно, що їх багато. Адже в результаті дисконтування виникають доходи та/або витрати, які безпосередньо впливають на об'єкт обкладення податком на прибуток. А з визначенням таких доходів/витрат виникають труднощі, оскільки ні НП(С)БО 10, ні НП(С)БО 11 не регулює порядок розрахунку дисконту та його амортизації. Платник податків має самостійно визначити, чи потрібно дисконтувати ту чи іншу довгострокову дебіторську заборгованість, вибрати ставку дисконтування та формулу розрахунку дисконту.
Щоб допомогти вам розібратися в усіх секретах дисконтування та не припуститися помилок, ми підготували добірку актуальних матеріалів за цією темою.
Тема 8. Перевірки та відповідальність: ефективний захист суб’єктів господарювання
Незважаючи на дію мораторію на перевірки у період воєнного стану, перевірки деяких видів можуть проводиться і зараз. Протягом 2024-го та на початку 2025 року неодноразово вносилися зміни до законодавства, які стосуються як порядку проведення перевірок, так і дії мораторію на їх проведення.
Також останнім часом відбулися зміни щодо притягнення до відповідальності, зокрема, за порушення у сфері ведення військового обліку та сфері ліцензування, пов’язаного з обігом підакцизних товарів.
У матеріалах теми ви знайдете відповіді на запитання щодо:
- правил здійснення перевірок податковими органами, органами Держпраці, ТЦК та іншими контролюючими органами;
- дії мораторію на перевірки у період воєнного стану;
- особливостей застосування до суб’єктів господарювання відповідальності за порушення;
- способів захисту, які можуть використовувати суб’єкти господарювання, зокрема, для оскарження дій та рішень контролюючих органів.
Тема 9. Зарплата і кадри – 2025
Будь-який бухгалтер чи не кожного дня вирішує питання, пов’язані із трудовими відносинами, оформленням кадрових документів, оплатою праці та звітуванням. Адже постійно хтось приймається на роботу, звільняється, переводиться на інше місце, йде у відпустку або хворіє, та й просто працює, їздить у відрядження та отримує зарплату.
До того ж треба слідкувати за нововведеннями та воєнними особливостями.
Тож, аби ви не пропустили останні зміни 2025 року, а також з легкістю вирішили складні ситуації, ми зібрали консультації фахівців на цю тему, які наразі є важливими та актуальними.
Тема 10. Військовий облік та бронювання
Військовий облік як складова змісту мобілізаційної підготовки держави є обов’язковим для всіх юридичних осіб незалежно від форми власності. Водночас одним із важливих напрямів ефективної діяльності підприємства та підтримки економіки країни в умовах війни, яка триває вже третій рік, є бронювання працівників.
За порушення законодавства про мобілізацію в особливий період, зокрема під час воєнного стану, передбачено чималі штрафи для посадових осіб підприємств. І роботодавцям потрібно добре знати порядок ведення військового обліку, щоб уникнути цих штрафів, а також порядок бронювання військовозобовязаних - якщо для них вкрай важливо утримати працівників. Тому ми підготували для вас добірку матеріалів за темами військового обліку та бронювання.
Перевірте свої знання та виграйте приз!
Про умови читайте на сторінці теми Марафону. Ім’я переможця оголошуємо наступного дня після публікації теми на головній сторінці Марафону.
Не зволікай та будь першим з Uteka!
Вітаємо переможців!
Тема 1.
Ткачук Людмила
Олена Мартишина
Мирошник Ірина
Тема 2.
Паньков Віктор Георгіойович
Бабяк С.М.
Юлія
Тема 3.
Музика Діана
Вікторія Подкопай
Леонова О.О.
Тема 4.
Oльга Шевченко
Олена Ткаченко
Ірина
Тема 5.
Руслана Миколаївна Ящук
Тетяна
ФОРТУНА
Тема 6.
Ігор Драгомерецький
Ольга Шевченко
Органічний м'ясний
Тема 7.
Шевченко Ольга
Тетяна Ананічева
Інна Григорівна Козлова
Тема 8.
Галина
Сидько А.А.
Ольга Шевченко
Тема 9.
Олена
Юлія
Валентина
Тема 10.
Davydova Oksana
Галина
Надія
Коментарі до матеріалу