Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Марафон-2024: стратегія успіху для нового звітного року

22.12.2023 1512 0 2

1 из 1

Кожен бухгалтер знає, як розпочати рік, щоб він став успішним попри всі труднощі.

Насамперед треба привести до ладу всі справи звітного 2023 року, підготуватися до нового, 2024 року, дізнавшись про нього якомога більше. Не менш важливо знайти для себе ефективні та надійні джерела інформації і зберігати оптимізм та віру в краще.

Uteka завжди вчасно та виважено надає українським бухгалтерам всю необхідну інформацію для роботи та пропонує стратегію успіху для нового звітного року!

Щодня ми з вами на зв’язку, відстежуємо новини, розв’язуємо проблеми, відповідаємо на запитання, надаємо практичні та нагальні рішення для щоденної роботи.

Отже, для вдалого початку бухгалтерського року ми розпочинаємо наш щорічний Марафон від Uteka!

На кожному етапі Марафону ви отримаєте необхідну інформацію, готові рішення, нагадування, подарунки та гарний настрій.

Декілька разів на тиждень протягом двох місяців Uteka розповідатиме про:

  • найважливіші зміни 2023 року та новини 2024-го;
  • закриття облікового бухгалтерського року: переоцінки, списання, звіряння, перерахунки, уточнення, фінальні записи;
  • головні показники, стандарти, мінімуми та максимуми 2024 року;
  • підготовку до зими: альтернативні джерела тепла та зв’язку;
  • гарячі питання РРО/ПРРО;
  • блокування та розблокування ПН/РК;
  • мобілізацію та бронювання;
  • порядок заповнення й подання фінансової та податкової звітності;
  • перевірки-2024 та як до них підготуватися.

Підписуйтеся на розсилку та отримуйте від нас корисні листи, публікації та подарунки.

Марафон-2024 – це підтримка від Uteka для успішної роботи в новому звітному році!


Тема 1. ТОП-теми 2023 року

У наш час бухгалтер має знати майже все: як оформити документи, провести інвентаризацію, заповнити звітність, сплатити податки, відправити працівника у відпустку, а директора — у відрядження, прийняти на роботу, звільнити й розрахуватися та ще багато чого іншого. А щоб не спричинити штрафів чи не потрапити під «пильний погляд» податківців та до кола претендентів на перевірки, слід чітко дотримуватися законодавства й завжди тримати руку на пульсі змін.

Отже щоденна інформаційна підтримка для бухгалтера вкрай важлива. Тому Uteka робить все можливе, щоб бути надійним джерелом оперативної та важливої професійної інформації для бухгалтерів, їх професійного зростання та успіху.

Протягом 2023 року ми ні на день не припиняли роботу і зараз, підбиваючи підсумки, на знак вдячності за вашу активність та уважність до наших публікацій надаємо доступ до тем, які зацікавили та сподобалися вам  найбільше.

Тема 2. Тепла зима: альтернативні джерела енергії та зв’язку

Як прогнозують синоптики, українська зима 2023-2024 рр. матиме більше теплих днів та менший період морозів.

Та не лише погода за вікном нас хвилює. Як і минулої зими, країна-агресор рф завдає ударів по критичній інфраструктурі. Для забезпечення діяльності під час можливих вимкнень електроенергії, відсутності зв’язку шукаємо альтернативи: генератори, старлінки, сонячні панелі тощо. Оскільки ці операції не є типовими, виникало, та й ще залишається чимало питань. Допоможемо вам легко впоратися з ними.

Нехай буде тепло взимку в офісах та домівках!

Тепла в душі та серці!

Тема 3. Зміни -2023/2024: найважливіше

Щороку бухгалтер розпочинає свою роботу з вивчення законодавчих змін, базових показників, які впливатимуть на розміри оплати праці, сплату податків, розрахунки, порядок обліку та оподаткування протягом усього року.

Це потребує уважності та терпіння, адже за рік відбувається чимало удосконалень, які складно відстежити.

Для того щоб ви нічого не пропустили, Uteka підготувала для вас огляди за напрямами, обчислила базові показники, зауважила про важливі деталі.

Тож згадаймо, що змінилося в 2023 році, а також чого чекати від 2024-го.

Легкої вам роботи та корисного читання!

Тема 4. Закриваємо 2023 бухгалтерський рік

Початок нового року – саме час для того, щоб підбити підсумки минулого. Водночас важливо нічого не пропустити, урахувати всі нюанси, перевірити документи, проведені операції, сформувати фінрезультат, щоб відобразити все у фінзвітності та податкових деклараціях та, звісно, мати документальне підтвердження кожної операції. Наводимо список фінальних справ, які потрібно виконати для закриття бухгалтерського 2023 року.

Отже, перевіряйте, чи нічого ви не забули зробити, та набувайте впевненості у своїх діях.

Тема 5.  Гарячі питання РРО/ПРРО

Незважаючи на воєнний стан у країні, необхідність застосування РРО/ПРРО ніхто не скасовував. Тому, якщо відповідно до вимог закону ви зобов’язані його застосовувати, маєте бути в курсі, як зареєструвати РРО/ПРРО, провести розрахунки через апарат, оформити фіскальні та звітні чеки та, звісно, який порядок перевірок та відповідальність за порушення, щоб не наразитися на штрафи через незнання.

Нагадаємо, що з 01.10.2023 року за проведення розрахункових операцій без реєстрації їх через РРО/ПРРО до всіх субְ’єктів господарювання, зокрема і платників єдиного податку, застосовуються штрафні санкції.

Тому питання застосування РРО/ПРРО дійсно дуже «гарячі». Особливо часто вони виникають в інтернет-продавців, адже норми Закону від 06.07.1995 № 265 більше відповідають звичайній торгівлі офлайн.

Отже, шукайте відповіді на свої запитання у наших матеріалах за новою темою.

Тема 6. Що потрібно знати бухгалтеру у 2024 році

Кожен бухгалтер знає, що з 1 січня 2024 року традиційно змінилися певні показники, які застосовуються для бухгалтерських розрахунків і сплати окремих платежів до держбюджету.

До того ж є певні правила, яких обов’язково потрібно дотримуватися під час оподаткування та звітування тощо. Вони стосується як нововведень, так і вже звичних господарських операцій. Тому такі данні слід мати напохваті протягом усього 2024 року.

Ми зібрали для вас всю необхідну інформацію для спокійної роботи без помилок.

Тема 7. Зарплата і кадри - 2024

Не секрет, що питання щодо трудових відносин, зарплатних виплат, оформлення кадрової документації завжди займають перші позиції серед найчастіших та найважливіших для бухгалтера.

Додаються ще й воєнні особливості та регулярні зміни до законодавства. Бухгалтеру постійно треба вирішувати проблеми із переведеннями, звільненнями, відпустками, змінами режиму роботи тощо. Ще й вчасно здавати зарплатні звіти. Тож іноді розібратися самому у цьому вирі подій буває не легко.

Тому, аби ви з легкістю знайшли необхідну інформацію залежно від вашої ситуації, ми зібрали для вас консультації фахівців, які наразі є важливими та актуальними.

Тема 8. Перевірки контролюючими органами та відповідальність: актуальні питання

У період дії воєнного стану більшість перевірок контролюючих органів – під забороною. Але певні перевірки можуть проводитись.

Це стосується як податкових перевірок, так і перевірок іншими контролюючими органами.

Протягом 2023 року до Податкового кодексу декілька разів уносилися зміни щодо проведення перевірок та накладення штрафів. Останні зміни набули чинності з 08.12.2023.

Також є певні особливості здійснення перевірок органами Держпраці та іншими контролюючими органами.

Ми підібрали для вас консультації фахівців і відповіді на запитання, що стосуються проведення перевірок і застосування штрафів до суб’єктів господарювання.

Тема 9. Блокування ПН/РК: порядок дій платника ПДВ

Питання блокування податкових накладних та розрахунків коригування (далі – ПН/РК) залишаються на піку популярності у платників ПДВ.

Чому відбувається блокування? Чи можна його уникнути? Як та які документи подати? Як оскаржити? Чи штрафують, якщо не розблокувати? Коли відображати розблоковану ПН/РК?

А ще процедура блокування та подання документів на розблокування постійно зазнає змін, і дуже важко відстежувати порядок дій.

Тому ми підібрали для вас матеріали, які допоможуть розібратися в ризиках, уникнути їх, якщо це можливо, а в разі блокування – правильно зібрати пакет документів.

Тема 10. Військовий облік, бронювання та мобілізація

За останні два роки тема військового обліку, бронювання та мобілізованих працівників є надзвичайно актуальною.

Нагадаємо, що з початку 2023 року суттєво змінилися як правила військового обліку та бронювання, так і умови для гарантій та пільг мобілізованим працівникам.

До того ж, законодавці постійно вносять зміни до правил бронювання та військового обліку. Наприклад, останні зміни до постанови КМУ від 27.01.2023 № 76 дозволяють бронювання незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності військовозобов'язаних, які задіяні на підприємствах оборонного призначення та критично важливих.

Отже, щоб полегшити роботу в цей складний час, ми підібрали матеріали та зразки документів, які стануть вам у пригоді.

Тема 11. Готуємося до подання фінзвітності за 2023 рік

Приближается время представления годовой финансовой отчетности. Поэтому бухгалтеров ждет большая кропотливая работа, ведь нужно учесть все законодательные изменения, произошедшие в прошлом году. 

Облегчит эту задачу наша новая тема. В ней мы будем говорить о том, какие формы финансовой отчетности, в какие сроки и кому следует представить по итогам 2023 года. Представим анализ заполнения отчетных форм для предприятий, которые руководствуются национальными стандартами бухгалтерского учета. Речь идет обо всех формах финансовой отчетности для юридических лиц – представителей крупного и среднего предпринимательства, а также о сокращенной финотчетности, которую подают малые и микропредприятия.

Тема 12. Податкова звітність: найважливіше

Ми нагадаємо, як правильно відзвітувати, щоб переконатися, що податок на прибуток, єдиний податок та майнові податки обчислено та сплачено правильно.

Адже є чимало норм та змін, які стосуються воєнного стану. А деяку звітність, можливо, хтось складає вперше, наприклад, КІК, Дія Сіті з особливими правилами чи визначенням мінімального податкового зобов’язання. Тож саме на цих нюансах і зосередимо найбільшу увагу.

Разом з Uteka ви легко впораєтесь із складанням податкової звітності та не хвилюватиметеся за помилки.

 

Перевірте свої знання та виграйте приз!

Про умови читайте на сторінці Марафону. Ім’я переможця оголошуємо наступного дня після публікації теми на головній сторінці Марафону.

Не зволікай та будь першим з Uteka!

Вітаємо переможців!

Тема 1.

Ірина

KIRA YEZERSKA

Людмила Угнівенко

Тема 2.

Олена (ferryplus)

Тема 3. 

Харбаш  О. М.

Гречуха Н.В.

Людмила

Тема 4. 

Olga Shevchenko

Тема 5.

Olga Shevchenko

Унгурян Ірина Михайлівна

Валентина Саврасова

Тема 6.

Наталія

Алла Гилюк

Янів Г.С.

Тема 7.

Домбровська Ірина Романівна

Гусєва Ірина

Генчева Карина Володимирівна

Тема 8.

Голікова Світлана Григоріївна 

Галина

Валентина Саврасова

Тема 9. 

Дяченко Ірина Петрівна

Тема 10.

Olga Shevchenko

Галина

Куліненко Ольга Іванівна

Тема 11.

Ковальчук Наталія Миколаївна

Ксения

Тетяна Войцещук

Тема 12.

Леоненко НІ

Жовтуха Людмила Петрівна

Чеботаренко Галина Миколаївна

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали