Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Експертна думка: При приватизації землі майно держпідприємств потрібно передати трудовим колективам

Редакція

23.03.2016 262 0 1

В ході приватизації в аграрному секторі надзвичайно важливим є забезпечення вирішення земельного питання і розвиток сільських територій. Таку думку висловили експерти.

«На сьогоднішній день більше 185 тис. га сільгоспземель перебувають в держпідприємствах, які перебувають у віданні Мінагропроду, з яких понад 120 тис. га в 93-х підприємствах, які можуть бути приватизовані», - пояснює проектний менеджер аграрної реформи Національної ради реформ Олег Проценко .

За його словами, 209 держпідприємств Мінагропроду знаходяться на стадії ліквідації, а 127 на стадії реорганізації. Крім того, понад 460 тис. га державних сільгоспземель перебувають в установах і підприємствах Національної академії наук України.

«Фактична цінність будь-якого держпідприємства в аграрній сфері виражається в наявності у нього сільгоспземель, які можна обробляти або задіяти в господарській діяльності», - підкреслив Олег Проценко.

В Україні досі діє заборона на відчуження будь-яким способом земель сільськогосподарського призначення державної власності.

«Тому, розроблена нами концепція передбачає не просто «сліпу» роздачу земель, а створення умов для передачі засобів виробництва і праці малому і середньому підприємництву для здійснення сільськогосподарської діяльності. Саме тому держава повинна передати трудовим колективам в першу чергу підприємства і надати право розпоряджатися їхньою подальшою долею», - пояснює експерт з аграрного та земельного права Дмитро Сімашко.

Саме концепція приватизації, яка розроблена експертами передбачає передачу разом із землею і майнових комплексів в розпорядження трудових колективів і тим самим сприяти розвитку сільських територій.

Джерело: http://latifundist.com/novosti/30718-...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали