• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Звільнені операції КНП: оформлення ПН та відображення у звітності

20.03.2020 415 0 2

У консультації розглянемо, як комунальним некомерційним підприємствам (далі – КНП) оформляти податкові накладні (далі – ПН) і відображати звільнені від обкладення ПДВ операції в податковій декларації із ПДВ (далі – декларація) та додатку 6 до неї.

Операції постачання медичних послуг звільняються від обкладення ПДВ, зокрема на підставі пп. 197.1.5, 197.1.6 Податкового кодексу (далі – ПК).

Нагадаємо, звільнені від обкладнння ПДВ операції включаються до обсягу операцій, які беруть участь у розрахунку 1 млн грн для цілей ПДВ-реєстрації згідно з п. 181.1 ПК. Тобто КНП зобов'язані зареєструватися платником ПДВ при дотриманні умов, зазначених у п. 181.1 ПК. Докладніше про ПДВ-реєстрації КНП як платника ПДВ див. у «Податки медичних КНП».

За загальним правилом податкові зобов'язання з ПДВ у постачальника послуг виникають (п. 187.1 ПК):

  • або на дату зарахування коштів від отримувача на банківський рахунок КНП як оплата послуг, а у випадку постачання послуг за готівку – дату оприбуткування грошей у касі КНП;
  • або на дату оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг.

Водночас якщо послуги оплачуються за рахунок бюджетних коштів, діють інші правила, установлені п. 187.7 ПК. Згідно із цією нормою датою виникнення податкових зобов'язань є дата зарахування грошей на банківський рахунок платника ПДВ або дата отримання відповідної компенсації в будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника за його зобов'язаннями перед бюджетом.

Повна версія доступна тільки передплатникам