Підприємство визнане критично важливим для потреб ЗСУ. Крім того, воно виконує мобілізаційні завдання. А отже, це підприємство бронює своїх працівників як «критично важливе» для ЗСУ та як те, що виконує мобілізаційне завдання. У зв’язку з цим виникають запитання.
Так, враховуються.
Відповідну норму передбачено п. 11 Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, затвердженого постановою КМУ від 27.01.2023 № 76 (далі – Постанова № 76, Порядок бронювання № 76).
Зокрема, у ньому передбачено, що в кількості військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, враховуються військовозобов’язані, заброньовані відповідно до Порядку бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями відповідно до переліків посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, затвердженого постановою КМУ від 04.02 2015 № 45 (далі – Постанова № 45, Порядок № 45).
Наприклад, на підприємстві працює 30 військовозобов’язаних.
За квотою для бронювання згідно з Порядком бронювання № 76 воно може забронювати 50 %, тобто 15 військовозобов’язаних працівників. Але 5 працівників заброньовано за Порядком № 45. Отже підприємство зможе забронювати 10 військовозобов’язаних працівників (15 – 5).
Насамперед нагадаємо, що згідно із Законом від 21.10.1993 № 3543-XII «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (далі – Закон № 3543):
Визнання підприємств :
Водночас бронювання військовозобов’язаних, які працюють на критично важливому для ЗСУ підприємстві та на підприємстві, яке виконує мобілізаційні завдання, здійснюється згідно з Порядком бронювання № 76.