До якого віку жінки є військовозобов’язаними?
Військова служба
Граничний вік перебування на військовій службі є однаковим як для чоловіків, так і для жінок. Це випливає з п. 12 ст. 1 Закону від 25.03.1992 № 2232-XII «Про військовий обов’язок і військову службу» (далі – Закон № 2232).
Згідно з цією нормою жінки виконують військовий обов’язок на рівних засадах із чоловіками (за винятком випадків, передбачених законодавством з питань охорони материнства та дитинства, а також заборони дискримінації за ознакою статі), що включає прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу, проходження військової служби, проходження служби у військовому резерві, виконання військового обов’язку в запасі та дотримання правил військового обліку.
Перебування на військовому обліку громадян прив’язане до граничного віку перебування в запасі.
Згідно зі ст. 28 Закону № 2232 запас військовозобов’язаних поділяється на два розряди залежно від віку військовозобов’язаних.
Граничним віком перебування в запасі є граничний вік перебування в запасі другого розряду.
До другого розряду належать:
1) військовозобов’язані, які перебувають у запасі та мають військові звання рядового, сержантського і старшинського складу, віком до 60 років;
2) особи офіцерського складу, які перебувають у запасі:
- молодший та старший офіцерський склад – віком до 60 років;
- вищий офіцерський склад – віком до 65 років.
Увага! Якщо у вас є запитання, ви можете зателефонувати на нашу консультаційну лінію або залишити запитання в Особистому кабінеті. |
Коментарі до матеріалу