Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Укладання цивільно-правового договору з фізособою

31.10.2018 2714 0 2

Кадрові документи для «трудових» перевірок

Цивільно-правові договори на виконання робіт/надання послуг (далі – ЦПД) укладаються з фізособами досить часто. Такі договори не слід плутати із трудовими, адже якщо податковий орган визнає укладений із фізособою ЦПД трудовим договором, це може призвести до донарахування податків і застосування санкцій до роботодавця. Як правильно укласти ЦПД із фізособою, щоб такий договір не був визнаний трудовим, розповімо в цій консультації.

Виконання робіт/надання послуг може здійснюватися фізособою як на підставі трудового договору (ст. 21 КЗпП), так і на підставі ЦПД. Аналогічної думки дотримується і Мінсоцполітики (див. Лист від 20.04.12 г. № 64/06/187-12).

За договором підряду (ЦПД) одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій страх і ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу (ст. 837 ЦК). ЦПД найчастіше укладають, коли роботи або послуги носять разовий характер (наприклад, озеленення території підприємства). У цьому випадку підприємство цікавить не сам процес роботи, а її результат – доглянута територія (див. зразок 1 у кінці консультації).

На відміну від ЦПД, трудовий договір укладають у тих випадках, коли роботодавцю необхідно виконати роботи за певною посадою, спеціальністю, на постійній основі (наприклад, інспектор із кадрів). Це головна відмінність ЦПД від трудового договору, але є й багато інших, про які ми розповімо нижче.

Між ЦПД і трудовим договором існують ряд характерних відмінностей (див. таблицю).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали