• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи встановлено обмеження щодо тривалості робочого дня для сумісників?

Жінці, яка працює за сумісництвом на комерційному підприємстві, було нараховано декретні. За результатами перевірки ФСС з ТВП прийняв рішення про утримання з підприємства цих сум і про нарахування штрафних санкцій. Мотивація – сумісник не може працювати по 8 годин. Чи правомірні такі дії Фонду?

Ні, не правомірні. Річ у тому, що законодавством установлено обмеження щодо тривалості робочого дня для сумісників тільки на підприємствах державної форми власності.

Так, постанова КМУ від 03.04.93 р. № 245 (далі – Постанова № 245) запроваджує обмеження за тривалістю роботи за сумісництвом тільки для працівників держпідприємств. Згідно з п. 2 Постанови № 245 тривалість робочого дня сумісника не може перевищувати чотирьох годин на день і повний робочий день при роботі у вихідний. При цьому загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу. Ще раз звернемо вашу увагу: це обмеження стосується тільки працівників державних підприємств, установ та організацій.

Що стосується тривалості робочого дня для сумісників у комерційних підприємствах, то вона встановлюється за угодою між працівником і роботодавцем.

Проте на будь-якому підприємстві незалежно від форми власності може бути запроваджено додаткові обмеження. Як випливає з листа Мінпраці та соцполітики від 30.04.02 р. № 06/2-4/123, відповідні обмеження на роботу за сумісництвом (зокрема, на підприємствах недержавної форми власності) може бути запроваджено колективним договором та угодою сторін (наприклад, трудовим договором). Адже трудовий договір – це і є угода між працівником і власником про взаємні права й обов’язки на період дії такого договору.

Таким чином, якщо внутрішніми документами комерційного підприємства не встановлено обмеження щодо тривалості робочого дня сумісника, роботодавець у наказі про прийняття на роботу сумісника встановлює час його роботи, виходячи з домовленості сторін.

Тому рішення Фонду у цьому випадку є неправомірним і може бути оскаржене як в адміністративному, так і судовому порядку (ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства; розд. VII Інструкції, затвердженої постановою правління ФСС з ТВП від 22.12.10 р. № 29).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Чи встановлено обмеження щодо тривалості робочого дня для сумісників?