• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Сума компенсації, отриманої від військкомату, не є доходом єдинника

10.01.2019 251 0 0

Підприємство (ТОВ) є платником єдиного податку (далі – ЄП). Працівника підприємства призвали на навчальні військові збори. Згодом військкомат компенсував підприємству витрати, пов'язані з нарахуванням зарплати такому працівникові в період зборів. Виникло запитання: чи включається сума отриманої компенсації до доходу підприємства, що обкладається ЄП?


Давайте спочатку розберемося, що за компенсацію отримало підприємство.

Згідно з ч. 11 ст. 29 Закону від 25.03.92 р. № 2232-XII (далі – Закон № 2232) у випадку призову працівника підприємства на військові збори за таким працівником на весь період зборів (включаючи час проїзду до місця проведення зборів і назад) зберігаються місце роботи, посада та середня зарплата. При цьому середній заробіток разом із сумою ЄСВ за весь період зборів нараховується за рахунок бюджетних коштів у порядку, установленому КМУ (ч. 13 ст. 29 Закону № 2232). Відповідний Порядок затверджено постановою КМУ від 23.11.06 р. № 1644. При цьому, згідно з п. 2 даного Порядку, підприємство спочатку виплачує військовозобов'язаному працівнику, призваному на збори, суму середнього заробітку, а потім отримує відшкодування за рахунок коштів, передбачених у держбюджеті на утримання, зокрема, Міноборони.

Таким чином, компенсація, отримана підприємством, у нашому випадку являє собою бюджетні кошти, спеціально виділені для цих цілей. А в пп. 4 п. 292.11 Податкового кодексу сказано, що до доходу єдинника не включаються, зокрема, суми коштів цільового призначення, які надійшли йому з бюджету. Тобто «зарплатна» компенсація, отримана від військкомату, не є доходом підприємства-єдинника.

Аналогічну відповідь (правда, не настільки чітку) дала платнику і ДФС в Індивідуальній податковій консультації від 18.12.18 р. № 5271/6/99-99-12-02-03-15/ІПК. При цьому податківці додатково зазначили, що отримання компенсації повинне бути:

  • відображене в бухобліку єдинника як отримання коштів цільового призначення. Зазвичай такі операції відображаються записами: Дт 949 – Кт 661, Кт 651 – на суму нарахованого середнього заробітку та ЄСВ військовозобов'язаному працівнику; Дт 661 – Кт 301, 311 – при виплаті середнього заробітку; Дт 311 – Кт 482 і Дт 482 – Кт 718 – на суму компенсації, що надійшла від військкомату;
  • оформлене відповідними підтвердними первинними документами. Уважаємо, що тут маються на увазі відомості на виплату середньої заробітної плати, нарахованої військовозобов'язаним, призваним на збори, рахунки для військкомату і т. п.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали