• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Студент проходить практику на підприємстві: чи потрібно платити йому зарплату?

21.12.2018 534 0 0

Наше підприємство планує взяти на практику студента вишу. Як це правильно оформити? Чи потрібно його зараховувати в штат і платити йому зарплату?


Якщо підприємство візьме на практику студента вишу, то оформляти його в штат і платити йому зарплату не обов'язково. Пояснимо чому.

Порядок проходження студентами виробничої практики регламентовано Положенням, затвердженим наказом Міносвіти від 08.04.93 р. № 93 (далі – Положення № 93). При оформленні виробничої практики роботодавцю необхідно врахувати безліч нюансів. Наприклад, підприємство повинне укласти договір із вишем про проведення практики (додаток 1 до Положення № 93)

В абзаці другому п. 3.7 Положення № 93 зазначено, що при наявності на базі практики вакантних місць студент-практикант може бути зарахований на штатну посаду на час проходження практики, якщо:

  • виконувана робота відповідає програмі практики;
  • не менше 50 % робочого часу студента-практиканта приділяється підготовці за програмою практики.

Як бачите, «може бути» і «якщо» не значить «повинен» і «у будь-якому разі». Отже, база практики не зобов'язана приймати в штат практиканта-студента.

Важливе уточнення! Якщо практикант не зарахований на штатну посаду, то немає необхідності подавати про нього повідомлення до органу ДФС і нараховувати йому зарплату. Адже в такому випадку трудові відносини не виникають. Відповідно, відпаде й обов’язок укладати трудовий договір.

Якщо підприємство все-таки вирішить зарахувати студента на штатну посаду, як це оформити?

У такому випадку необхідно:

  • укласти із практикантом строковий трудовий договір (тому що час практики студента обмежено тимчасовими рамками);
  • подати повідомлення про прийнятого співробітника до органу ДФС;
  • нараховувати новому співробітнику зарплату.

Які умови зобов'язане створити підприємство для практикантів?

Вимоги до бази практики (тобто до підприємства, де буде проходити виробнича практика) і до її керівника передбачені в розд. 2 і 3 Положення № 93. Так, база практики повинна:

  • забезпечити студентам умови безпечної роботи на кожному робочому місці;
  • проводити обов'язкові інструктажі з охорони праці: вступний і на робочому місці;
  • у разі необхідності навчати студентів-практикантів безпечним методам праці;
  • забезпечити спецодягом, запобіжними засобами, лікувально-профілактичним обслуговуванням за нормами, установленими для штатних працівників, і т. д.

База практики видає студенту довідку про проходження виробничої практики, де вказується (якщо зі студентом оформлявся трудовий договір): спеціальність, кваліфікація, посада, місце та час роботи – для подальшого внесення цих даних до його трудової книжки (п. 2.16 Інструкції, затвердженої наказом Мінпраці від 29.07.93 р. № 58).

Зверніть увагу! Запис до трудової книжки студента вносить виш. Якщо ж студент раніше ніде не працював і не мав трудової книжки, тоді запис про практику на підставі згаданої вище довідки робить підприємство, де в подальшому він буде працювати і де йому оформлять трудову книжку (п. 2.17 вищевказаної Інструкції).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2178 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали