Строковий трудовий договір і контракт: нюанси укладання
15.03.2017 3961 0 3
У роботодавців періодично (із тих чи інших причин) виникає необхідність оформити трудові відносини із працівником на певний строк. Для цього можна укласти строковий трудовий договір або контракт. Що при цьому слід урахувати і як оформити такі документи, читайте в консультації.
У яких випадках можна укладати строковий трудовий договір?
Строковий трудовий договір укладається між роботодавцем і працівником на певний строк (наприклад, на час декретної відпустки або відпустки для догляду за дитиною до 3(6) років основного працівника) або на період виконання працівником певної роботи, а також у випадках, передбачених законодавством (наприклад, при укладанні договору з тимчасовими та сезонними працівниками) (ст. 7 КЗпП).
Зверніть увагу: строковий трудовий договір укладається на будь-який строк за умови узгодження його сторонами, причому ніяких законодавчих обмежень строків дії таких договорів немає. Узгоджений між роботодавцем і працівником строк договору повинен бути зазначений не тільки в наказі про прийняття на роботу, але і в заяві працівника про прийняття на роботу, інакше договір може бути визнаний безстроковим.
Як правильно оформити наказ і заповнити трудову книжку?
Розглянемо покроково процедуру оформлення строкового трудового договору.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року