• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Складаємо графік відпусток

Графік відпусток складається, як правило, у кінці року. Багато роботодавців цікавляться, а чи потрібен взагалі такий документ і чи можна без нього обійтися. Із консультації ви дізнаєтеся, чи обов'язково мати графік відпусток на підприємстві/фізособі-підприємцю, у якій формі він складається, хто із працівників підприємства включається в графік, чи встановлена відповідальність за відсутність графіка.

Необхідність складання графіка відпусток передбачена ч. 4 ст. 79 КЗпП і ч. 10 ст. 10 Закону № 504. Підприємець, який використовує працю найманих працівників, також зобов'язаний складати графік відпусток, навіть якщо в нього працюють усього декілька чоловік (див. роз'яснення Мінпраці в Листі від 13.05.10 р. № 140/13/116-10, далі - Лист № 140).

Графік затверджується роботодавцем або вповноваженим органом та узгоджується із профспілковим органом (при його наявності).

Конкретний період надання відпустки в межах, зазначених у графіку, узгоджується між роботодавцем і працівником.

Роботодавець зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніше ніж за два тижні до встановленого графіком строку (варіанти повідомлення див. нижче).

Графік відпусток потрібен не тільки роботодавцю, але й працівнику, адже, знаючи, коли йому йти у відпустку, він може планувати свій час і підігнати роботу.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали