• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи вважається додатковим благом оплата таксі під час відрядження?

Підприємство відшкодовує працівникові, який перебував у відрядженні за кордоном, оплату проїзду у таксі. Чи є таке відшкодування додатковим благом для співробітника? Тобто чи потрібно утримувати із цієї суми ПДФО та військовий збір?

У пп. 170.9.1 Податкового кодексу (далі – ПК) сказано, що не є доходом фізособи (найманого працівника або члена керівних органів підприємства) сума відшкодованих йому в установленому законодавством порядку витрат на відрядження в межах фактичних витрат, а саме на проїзд (у т. ч. провезення багажу, бронювання квитків) як до місця відрядження і назад, так і по місцю відрядження (у т. ч. на орендованому транспорті).

Як бачите, обмежень за видом транспорту немає: фрази «крім таксі» норма ПК не містить.

Свого часу органи ДФС, посилаючись на Інструкцію, затверджену наказом Мінфіну від 13.03.98 р. № 59 (далі – Інструкція № 59), уважали компенсацію вартості таксі додатковим благом для працівника. Вони аргументували свою думку тим, що тільки положення Інструкції № 59 містять поняття «автомобільний транспорт загального користування». Тому при вирішенні питання про оподаткування витрат на таксі, відшкодованих працівникові, необхідно керуватися саме Інструкцією № 59.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали