Резерв оплати відпусток за період простою: як розрахувати та відобразити в обліку
Відпусткові-2020: особливості розрахунку
Ситуація. У березні 2020 року через карантин підприємство було вимушене частину співробітників перевести на віддалену роботу, а іншим оформити простій. Період простою в березні становить 15 днів. При цьому працівникам виплачувалося 2/3 середнього заробітку. У квітні простій із частковою оплатою був запроваджений уже для всіх співробітників. Як правильно формувати резерв оплати відпусток за місяці, коли на підприємстві оформлено простій? І як це відобразити в обліку?
Резерв для оплати відпусток створюється для того, щоб рівномірно розподілити витрати (у т. ч. у складі собівартості) на виплату відпусткових (з урахуванням ЄСВ) протягом звітного періоду.
Майте на увазі! Створювати резерв відпусткових зобов’язані всі підприємства, за винятком мікропідприємств, непідприємницьких товариств і підприємств, що застосовують спрощену систему оподаткування (п. 13 П(С)БО 11, п. 7 розд. I П(С)БО 25).
Нагадаємо принцип «роботи» резерву відпусткових. Основою є правила з п. 13 П(С)БО 11 та п. 8.2 Положення, затвердженого наказом Мінфіну від 02.09.14 р. № 879 (далі – Положення № 879).
Резерв розраховується і нараховується протягом року щомісяця (п. 13 П(С)БО 11). При цьому на місячну суму резерву робляться записи Дт 23, 91–94 – Кт 471 «Забезпечення оплати відпусток».
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року