Вирішуємо питання включення виплат до мінімальної зарплати
19.05.2017 726 0 1
Є проблема: доплати до МЗП призводять до необґрунтованого, невиправданого зрівняння зарплат та демотивації працівників.
Пропонуємо рішення: внести до колдоговору та/або Положення про оплату праці зміни щодо визначення тих виплат, які підприємство самостійно вирішує виплачувати понад МЗП.
У січні 2017 року в зарплатній сфері сталася маленька революція – бухгалтерам довелося заново познайомитися з МЗП, до якої тепер уже входять певні виплати, а мінімальний розмір окладу прив’язаний до прожиткового мінімуму. Але жодна революція не відбувається без наслідків – з’явилося чимало проблем із практичним застосуванням нових норм та постало багато питань, не вирішених на законодавчому рівні. З однією з таких проблем розберемося в цій статті.
Основними нормативними актами, що регулюють порядок нарахування зарплати, є КЗпП та Закон від 24.03.95 р. № 108/95-ВР (далі – Закон № 108), останні зміни до яких були внесені Законом від 06.12.16 р. № 1774-VIII, що набув чинності з 1 січня 2017 року.
Так, ст. 31 Закону № 108 передбачено, що зарплата працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчою за МЗП. А якщо нарахована зарплата менше МЗП, роботодавець зобов’язаний щомісячно доплачувати до рівня МЗП одночасно з виплатою зарплати.
При обчисленні зарплати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року