• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Вирішуємо питання включення виплат до мінімальної зарплати

Антон Янко

19.05.2017 666 0 1

Є проблема: доплати до МЗП призводять до необґрунтованого, невиправданого зрівняння зарплат та демотивації працівників.

Пропонуємо рішення: внести до колдоговору та/або Положення про оплату праці зміни щодо визначення тих виплат, які підприємство самостійно вирішує виплачувати понад МЗП.

У січні 2017 року в зарплатній сфері сталася маленька революція – бухгалтерам довелося заново познайомитися з МЗП, до якої тепер уже входять певні виплати, а мінімальний розмір окладу прив’язаний до прожиткового мінімуму. Але жодна революція не відбувається без наслідків – з’явилося чимало проблем із практичним застосуванням нових норм та постало багато питань, не вирішених на законодавчому рівні. З однією з таких проблем розберемося в цій статті.

Основними нормативними актами, що регулюють порядок нарахування зарплати, є КЗпП та Закон від 24.03.95 р. № 108/95-ВР (далі – Закон № 108), останні зміни до яких були внесені Законом від 06.12.16 р. № 1774-VIII, що набув чинності з 1 січня 2017 року.

Так, ст. 31 Закону № 108 передбачено, що зарплата працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчою за МЗП. А якщо нарахована зарплата менше МЗП, роботодавець зобов’язаний щомісячно доплачувати до рівня МЗП одночасно з виплатою зарплати.

При обчисленні зарплати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали