Роботодавець не вніс запис про навчання співробітника до трудової книжки: чи потрібно вносити виправлення?
Співробітник працевлаштувався вперше, інспектор по кадрах оформив йому трудову книжку: заповнив титульний аркуш, вніс запис про прийняття на роботу. Проте запис про навчання у виші не був унесений. Чи потрібно вносити у такому разі виправлення до трудової книжки?
Ні, у такому разі вносити виправлення не потрібно. Пояснимо чому.
Згідно з п. 2.19 Інструкції, затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту населення від 29.07.93 р. № 58 (далі – Інструкція № 58), до трудової книжки за місцем роботи необхідно вносити запис про час навчання у виші. Такий запис треба внести до запису про прийняття на роботу – на підставі довідки з місця навчання або на підставі диплома.
Запис про час навчання у виші вноситься окремим рядком, при цьому графи 1 та 2 не заповнюються, а далі:
- у графі 3 – зазначається назва вишу і період навчання (наприклад: «Проходив навчання у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка з 01.09.13 р. по 30.06.17 р.»);
- графі 4 – номер і дата диплома про вищу освіту.
На практиці роботодавці іноді замість запису про навчання пишуть таке формулювання: «До влаштування на роботу трудового стажу не мав». Вносити такий запис до трудової книжки не потрібно, така вимога в Інструкції № 58 відсутня.
Проте якщо запис про навчання не був унесений, то вносити виправлення до трудової книжки вже немає сенсу. Адже навіть якщо запису про навчання в трудовій книжці немає, той час навчання у вишах, ПТУ, навчальних закладах підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів, в аспірантурі, докторантурі та клінічній ординатурі підтверджується (п. 8 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 12.08.93 р. № 637):
- дипломами;
- посвідченнями;
- свідоцтвами;
- довідками та іншими документами, виданими на підставі архівних даних.
Коментарі до матеріалу