• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Робота жінок у нічний час: коли це можливо?

18.01.2019 685 0 0

Які штрафи загрожують роботодавцеві за неоплату роботи в нічний і вечірній час?

Ситуація. У КЗпП передбачено обмеження на роботу жінок у нічний час. Зокрема, у ст. 175 КЗпП сказано, що залучати жінок до роботи в нічний час не можна, за винятком деяких видів галузей. Перелік таких галузей затверджує КМУ. Однак такий перелік дотепер не затверджений.

У чому питання. Чи може роботодавець приймати жінок на посади, які передбачають роботу в нічний час (наприклад, сторож, оператор і т. д.)?

Коротка відповідь. Так, можна, для цього достатньо отримати згоду жінки.

У ст. 175 КЗпП установлено заборону на роботу жінок у нічний час (крім роботи на підприємствах, де працюють тільки члени однієї сім’ї). Водночас у ч. 2 цієї статті передбачено виняток: застосування праці жінок у нічний час допускається в тих галузях народного господарства, де це викликано особливою необхідністю й дозволяється як тимчасовий захід. Перелік цих галузей і видів робіт затверджується КМУ. Однак перелік таких галузей так і не був затверджений.

А що стосується другого критерію – залучення жінок у нічний час як тимчасовий захід, то в КЗпП не названо конкретних ознак тимчасового характеру. Тобто практично застосовувати цей критерій проблематично.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали