П’ять розповсюджених помилок при скороченні штату: як їх уникнути?
06.11.2017 1939 0 2
Із цієї статті ви дізнаєтеся: які помилки найчастіше допускають підприємства при звільненні співробітників за скороченням штату і як можна їх уникнути.
Що можна зробити на практиці: дотримувати встановлену законом процедуру скорочення співробітників, щоб потім не довелося відновлювати співробітника на роботі, виплачувати йому середній заробіток за час вимушеного прогулу і компенсацію за моральну шкоду.
Звільнення співробітників у зв'язку зі скороченням штату – досить тривалий і трудомісткий процес. На практиці підприємства допускають найрізніші помилки в таких ситуаціях. Правила звільнення за скороченням штату встановлені ст. 40, 42, 44, 492 КЗпП. Розглянемо застосування цих правил, називаючи найчастіші помилки роботодавця.
У ч. 2 ст. 40 КЗпП установлено правило: звільняти за скороченням чисельності працівників або штату можна тільки в тому випадку, якщо неможливе переведення співробітника на іншу посаду.
Отже, якщо працівник підпадає під скорочення, йому зобов'язані запропонувати іншу посаду. Це не завжди може бути рівноцінна посада. Пропонувати можна будь-яку вакантну посаду, навіть нижчу за рангом і розміром оплати. Головне тут, щоб співробітник міг виконувати запропоновану йому роботу з огляду на його освіту, кваліфікацію, досвід роботи і стан здоров'я.
Увага! Якщо на підприємстві були вакансії, що відповідають кваліфікації працівника, але працівникові їх не запропонували, це є достатньою підставою для його відновлення на роботі в судовому порядку.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року