• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Премія нарахована декретниці: що з ЄСВ?

Алиса Чуднова

07.10.2015 1571 0 0

Працівниця підприємства перебуває із серпня 2015 року у відпустці для догляду за дитиною до трьох років. У вересні їй виплачено премію за II квартал. Розмір премії менший за суму мінімальної зарплати (далі – МЗП). Чи потрібно у цьому випадку нараховувати ЄСВ виходячи з розміру МЗП?

Так, потрібно. Премії, що виплачуються найманим працівникам (не звільненим), є додатковою заробітною платою і включаються до доходу того періоду, за який вони були нараховані. Тобто у вересні, коли працівниця перебуває у відпустці для догляду за дитиною до трьох років, її місячний дохід дорівнює сумі премії, розмір якої менший за МЗП.

Нагадаємо, що коли дохід (зарплата) працівника не перевищує МЗП, то ЄСВ для нарахування розраховується як добуток МЗП і ставки ЄСВ, установленої платникові податків (п. 5 ст. 8 Закону № 2464).

А ось утримується ЄСВ із суми фактично нарахованої зарплати, тобто незалежно від її розміру.

Такий самий порядок оподаткування для випадку, коли премія виплачується працівниці, що перебуває у декретній відпустці, наводять фа­хівці ДФС у своїх роз'ясненнях (ЗІР, категорія 301.04.01).

 

 

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

810 грн. / квартал

Купити

Кращі матеріали

Премія нарахована декретниці: що з ЄСВ?