• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підприємство має право на застосування знижувального коефіцієнта з ЄСВ: чи можна його не застосовувати?

Оксана Спивак

23.09.2015 279 0 0

Підприємство має право на застосування знижувального коефіцієнта з ЄСВ, але не користується цим правом. Чи передбачено за це якісь санкції?

Застосування знижувального коефіцієнта при нарахуванні ЄСВ є правом роботодавця, а не його обов’язком.


Так, згідно із п. 95 розд. VIII Закону від 08.07.10 р. № 2464-VI (далі – Закон № 2464) при нарахуванні зарплати (доходів) фізособам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовим договором, лікарняних і декретних розмір ЄСВ (для нарахування) обчислюється із знижувальним коефіцієнтом, якщо платник виконує одночасно умови, визначені пп. «а»–«в» вказаного пункту. Ця норма була запроваджена з метою зменшення податкового тиску на фонд оплати праці і діє до 31.12.15 р.

На те, що це є правом платника ЄСВ, а не його обов’язком, ДФС указує у своїх листах від 23.03.15 р. № 9843/7/99-99-17-03-01-17 та від 31.03.15 р. № 6589/6/99-99-17-03-01-15. Деякі роботодавці не користуються своїм правом на застосування цього коефіцієнта, оскільки ДФС майже щомісяця по-новому тлумачить положення згаданої норми Закону № 2464.

Санкції до роботодавця, який не застосовує знижувальний коефіцієнт, але своєчасно й у повному обсязі сплачує ЄСВ, Законом № 2464 не передбачено. Такий страхувальник має вказати у реквізиті 17 заголовної частини таблиці 1 Звіту з ЄСВ, що коефіцієнт він не застосовує, а реквізити 18–20 взагалі не треба заповняти.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Підприємство має право на застосування знижувального коефіцієнта з ЄСВ: чи можна його не застосовувати?