• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Переоформлення сумісника на основне місце роботи: чи потрібно повідомляти ДФС?

21.12.2018 1687 0 0

Гарячі питання трудових правовідносин


Ми плануємо переоформити сумісника на основне місце роботи. Чи потрібно в такому разі подавати до ДФС повідомлення про прийняття на роботу (адже це не новий співробітник)?


Так, у такому разі все одно потрібно подавати повідомлення про прийняття співробітника. Пояснимо чому.

Почнемо з того, що законодавством не передбачена можливість переведення співробітника-сумісника на основне місце роботи. Тому сумісника спочатку потрібно звільнити за угодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП), а потім уже прийняти на основне місце роботи. Такої ж думки дотримується і Мінсоцполітики (лист від 18.10.17 р. № 446/0/22-17/134).

У день звільнення роботодавець зобов'язаний виплатити співробітникові всі суми, що належать йому (зарплату, компенсацію за невикористану відпустку тощо) (ст. 116 КЗпП). Тобто винятків у разі звільнення сумісника немає, навіть якщо він буде прийнятий на основне місце роботи вже наступного дня.

Коли звільненого сумісника приймають на основне місце роботи, з ним укладається новий трудовий договір. Тому подання повідомлення до ДФС про прийняття на роботу у такому разі є обов'язковим (ст. 24 КЗпП). Не забудьте, що подати повідомлення необхідно до початку роботи нового співробітника. Наприклад, наказ про прийняття на основне місце роботи можна видати в день звільнення сумісника, але зазначити, що він приступає до роботи наступного дня.

Важливий нюанс! У графі 4 (категорія особи) повідомлення про прийняття на основне місце роботи потрібно зазначити цифру 1 (наймані працівники з трудовою книжкою). Адже цифра 2 (наймані працівники без трудової книжки) зазначається при прийнятті на роботу сумісника.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали