• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Відпустки: порядок надання, розрахунок, виплата

З першого ж дня прийняття співробітника на роботу починається відлік періоду для надання відпустки. При цьому право на відпустку мають особи, у яких укладено трудові договори з підприємствами, організаціями та установами, незалежно від форм власності, а також які працюють у фізичних осіб – підприємців.

Питання, пов'язані з відпустками, регулюються Конституцією України, КЗпП, Законом від 15.11.96 р. № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі – Закон № 504).

На період відпустки за співробітником зберігається місце роботи та заробітна плата (допомога) у передбачених Законом випадках. Заборонено замінювати відпустку грошовою компенсацією, крім таких випадків:

  • звільнення – виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної відпустки, а також додаткових відпусток співробітникам, які мають дітей або повнолітню дитину – інваліда з дитинства підгрупи А I групи інвалідності;
  • звільнення керівних, педагогічних, наукових, науково-педагогічних співробітників, фахівців навчальних установ, які до звільнення відпрацювали не менше 10 місяців. Грошова компенсація виплачується з розрахунку повної тривалості щорічної відпустки;
  • за бажанням співробітника, якщо тривалість наданої щорічної та додаткових відпусток не менше 24 календарних днів (далі – к. д.).

Співробітникам, які не досягли 18 років, заміна всіх видів відпустки грошовою компенсацією заборонена.

Види відпусток:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали